Vilniaus ir Trakų mokyklų iškalbos ir debatų konkursas anglų kalba

Edita Rumbutė
,
Vilniaus Trakų Vokės g-jos anglų kalbos mokytoja

Vasario 27 d. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijoje vyko rajoninis tarpmokyklinis iškalbos ir debatų konkursas anglų kalba „Let’s debate, 2019“. Savo šauniausius septintų–aštuntų klasių mokinius į renginį delegavo 5 mokyklos.

 

Šių metų renginio tema buvo išties plati „Pasaulis, kaip jį pažįstame“ (angl. „The World As We Know It“), todėl dalyviai sakė kalbas, kurių spektras buvo platus: nuo aplinkosaugos, žmogiškų jausmų iki žmonijos ateities perspektyvų. Renginio esmė – ugdyti mokinių anglų kalbos, oratoriaus meno ir debatų įgūdžius. Per konkursą atsiskleidė ne tik dalyvių išprusimas, gebėjimas charizmatiškai kalbėti, apginti savo požiūrį, bet ir gebėjimas įsiklausyti į pašnekovus bei per demokratinę diskusiją plačiau aptarti pasirinktą temą.

Konkurso komisijos pirmininkė – Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Vilniuje atstovė, ji su dviem kitomis narėmis vertino dalyvius pagal tris pagrindinius kriterijus: įdomų aktualios dabarties temos pateikimą puikia anglų kalba, gebėjimą reaguoti į kritiką ar palaikymą ir diskutuoti bei patiems reikšti nuomonę kitų kalbėtojų pristatomomis temoms.

 

Net dvi prizines vietas konkurse laimėjo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos aštuntokės. Pirmąją – Agnė Misevičiūtė, trečiąją – Kristina Švilpauskaitė, antrąją vietą užėmė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos aštuntokas Ignas Varanavičius.

„Let’s debate“ renginio formatas leidžia atsiskleisti gana įvairiems mokinių talentams, suteikia galimybę pasirodyti scenoje, skatina toliau tobulėti ir pan.

Visiems renginio dalyviams, jo organizatoriams ir stebėtojams įspūdį paliko dalyvių įžvalgos, daugelio jų unikali pasirinktos temos pateikimo maniera, aktuali tema, nuoširdumas ir drąsa.

 

Smagu žinoti, kad ir ši auganti karta turi ir turės savo eruditų, mąstytojų, uždegančių kalbų meistrų, visuomeniškų asmenybių ir tikrų anglų kalbos žvaigždžių. Šiuolaikinė mokykla vykdo savo vieną svarbiausių funkcijų – leidžia suklestėti ir sužibėti vaikų protams ir rengia juos ateities darbams.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.