Viešojoje bibliotekoje paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kaip ir kasmet kviečia lankytojus į renginius, skirtus paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Vasario 12 d. Šiaulių mokytojų pensininkų klubo „Šviesa“ ir Lieporių bendruomenės centro atstovai Lieporių filiale dalyvavo paskaitoje „Pirmieji lietuviški Šiaulių atvirukai“, kurioje muziejininkas, kolekcionierius, Šiaulių rajono bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas skaitė paskaitą apie Lietuvos Nepriklausomybę – kaip anksčiau ir kaip dabar ji minima mūsų ikonografijoje. Lektorius įtaigioje paskaitoje pasakojo, kaip tarpukaryje Nepriklausomybės sukaktys atsispindėjo nuotraukose, atvirukuose, medaliuose, paminkluose, kaip istorinė atmintis atspindėta socialinėje propagandoje ir heraldikoje. Susitikimo dalyvius stebino prieškario žmonių gausus dalyvavimas manifestacijose, eitynėse. Žiūrint į iliustracijas, kilo klausimas, kokia dabartinio žmogaus pilietinė galia? Susirinkusieji diskutavo, koks dabar yra patriotizmas ir ką daryti, kad jis nebūtų tik oficialus.

 

Taip pat visą savaitę bibliotekos skyriuose ir filialuose gausiai vyko įvairūs renginiai, kuriuose ir Šiaulių miesto mokiniai paminėjo artėjančią Vasario 16-ąją. „Saulės“ filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Meilė Lietuvai“, kuriame Gytarių progimnazijos 1 klasės mokiniai piešė Lietuvos trispalvę, širdeles ir pasigamino ženkliukus, kuriuos įsisegę sutiks Lietuvos gimtadienį. „Spindulio“ filiale vyko piešinių parodos „Vasario audrose pražydo laisvės žiedas“ pristatymo renginys. Čia savo piešinius pristatė lopšelio-darželio „Coliukė“ ugdytiniai. Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama tarptautinė priešmokyklinio ugdymo ir 1–4 klasių mokinių fotografijos darbų paroda „Aš – Lietuvos pilietis“. Nuotraukose užfiksuotos akimirkos, kaip vaikai šeimose ir mokyklose pažymi ir švenčia Lietuvos valstybines šventes, keliauja, atostogauja. O Lieporių filialas pasitiko Šiaulių logopedinės mokyklos antrokus su jų mokytojomis ir suorganizavo viktoriną „Mes – dalis Lietuvos“. Mažieji bibliotekos lankytojai ne tik pasitikrino, ką žino apie Lietuvą, bet ir sužinojo daug nauja.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.