Verslo integracijos skatinimas per jungtinį profesinį mokymą

Daiva Jackūnienė
,
projekto vykdytoja

Plungės technologijų ir verslo mokykla drauge su Rietavo turizmo ir verslo informacijos centru, „NetPort“ mokslų parku iš Švedijos, Rostoko universitetu iš Vokietijos, Ščecino universitetu iš Lenkijos ir Lolland Falster profesinio mokymo centru (CELF) iš Danijos nuo 2016 m. gegužės įgyvendina Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Verslo integracijos skatinimas per jungtinį profesinį mokymą“ (angl. „Boosting Business Integration Through Joint VET Education“, BBVET).

 

Projekte dalyvaujančių Švedijos, Danijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos mokymo bei verslo organizacijų atstovai kas mėnesį vyko į bendrus darbo vizitus. Per juos padedami pedagogų ir verslininkų parengė tarptautines jungtines profesinio mokymo mechatronikos (robotikos) ir edukacinių technologijų (EdTech) studijų programas bei vykdė mokymus mokytojams, atkreipdami dėmesį ne tik į rezultato siekį, bet ir į mokymo proceso svarbą.

 

O nuo šių metų sausio pagal parengtas profesinio mokymo programas pradėjo mokytis ir pirmieji 40 jaunuolių iš 5 projekte dalyvaujančių šalių. Tarp jų 7 Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai. Pirmosios studijos jungtinėms grupėms prasidėjo Švedijoje. Šioje šalyje projekto dalyviai praleis 2 mėnesius, čia juos moderniais metodais moko įdomūs mokytojai ir verslo konsultantai, o praktika organizuojama gerai žinomose įmonėse.

Jungtinėms grupėms studijos ir praktika vyks po 2 mėnesius kiekvienoje iš projekte dalyvaujančių šalių. Grįžę iš Švedijos, mechatronikos programos projekto dalyviai studijas tęs Lietuvoje, o rudens semestras vyks Danijoje ir Vokietijoje. Edukacinių technologijų studentai po mokslų Švedijoje vyks į Lenkiją, o Lietuvoje ir Vokietijoje studijuos rudenį.

Baigus 10 mėnesių trukmės studijas, projekto dalyviams bus išduotas jungtinis pažymėjimas. Jeigu pageidaujama, siūloma 6 mėnesių darbo sutartis Švedijos, Lietuvos, Danijos, Lenkijos ir Vokietijos įmonėse, jei praktikantai bus kokybiškai ir atsakingai atlikę savo užduotis.

Tai pirmas tokio pobūdžio projektas Europoje, kai projekto partneriai visą savo patirtį ir įdirbį investuoja sukurdami ir išbandydami pirmąsias ECVET sistema paremtas tarptautines profesinio mokymo programas edukacinių technologijų ir mechatronikos srityse.

Tai itin svarus indėlis, siekiant profesinį mokymą orientuoti į tarptautinę rinką, kai mokiniai baigę mokslus turės visus reikiamus socialinius gebėjimus ir profesinius įgūdžius, kuriuos galės panaudoti ne tik Lietuvos darbo rinkoje, bet ir Europoje.

 

Plačiau apie projektą galima rasti projekto svetainėje www.bbvet.eu
ir veidaknygės paskyroje www.facebook.com/BoostBBVET.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.