Vasaros stovyklėlė bibliotekoje – turiningam vaikų laisvalaikiui

Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms, pradedama galvoti, kokių veiklų galima pasiūlyti mažiesiems, kad jų atostogų laikas būtų kuo įdomesnis, naudingesnis, turiningesnis. Apie mažųjų poilsiautojų laisvalaikį pagalvojo ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Siekiant didinti vaikų užimtumą atostogų metu, skatinti jų kūrybiškumą, bendruomeniškumą, prasmingą laisvalaikio praleidimą, bibliotekoje, „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10), jau antrąkart organizuota nemokama vasaros stovyklėlė 6–12 metų vaikams „Vasaros linksmadieniai bibliotekoje“, finansuota Šiaulių miesto savivaldybės.

Stovyklėlė sulaukė didelio susidomėjimo

 

Vos paskelbus registraciją į stovyklėlę, visos vietos buvo bemat užpildytos. Nuo birželio 10 d. iki liepos 5 d. vykusiuose užsiėmimuose sudalyvavo 57 vaikai. Veiklos buvo organizuojamos keturiomis pamainomis, kiekvienoje pamainoje lankėsi 12–17 stovyklautojų. Kiekviena diena buvo skirta skirtingoms veikloms.

Pirmoji diena skirta žaidimams

 

Į stovyklėlę susirinkę vaikai pirmiausia buvo kviečiami susipažinti vieni su kitais žaidžiant linksmąjį susipažinimo žaidimą, kurio metu mažieji sužinojo ne tik vieni kitų vardus, bet ir mėgstamus dalykus. Siekdami geriau įsiminti naujųjų draugų veidus, stovyklautojai įsijautė į dailininkų vaidmenį ir piešė neįprastus linksmuosius savo portretus. Artimiau susipažinę, sužaidė draugišką Xbox boulingo turnyrą, išbandė kitus bibliotekoje esančius žaidimus: pramogavo prie interaktyvių grindų ir stalų, žaidė oro ritulį, stalo futbolą, kitus stalo žaidimus. Didelio susidomėjimo sulaukė ir meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Visi šie užsiėmimai – ne tik įdomus laisvalaikio praleidimas, bet ir puikus būdas atsipalaiduoti, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, gilinti savo žinias žaidžiant.

 

Kūrybinių užsiėmimų įvairovė

 

Stovyklėlės metu didelis dėmesys skirtas vaikų kūrybiškumui, bendruomeniškumui lavinti, todėl dalyviai buvo kviečiami drauge gaminti kūrybinius darbelius. Kiekvienas turėjo galimybę pasigaminti išskirtinį, vardinį krepšį, dekoruojant jį mėgstamomis spalvomis, piešiniais. Įtraukiantis buvo ir streso kamuoliukų, neįprasto plastilino gamybos procesas, piešimas ant veidukų ir rankyčių. Smagi komiksų kūrimo veikla, kurios metu vaikai supažindinti su komiksų menu, jo istorija bei pakviesti sukurti savo komiksą. Pasak vaikų, bene labiausiai juos sužavėjo tapymo ant vandens ir emocinio intelekto lavinimo – Ebru meno – užsiėmimas, kurio metu VšĮ „Meda Project“ edukatorė Eglė papasakojo apie Ebru meno kilmę ir istoriją bei pakvietė išbandyti tapymo ant vandens techniką, išvysti, kaip vanduo reaguoja į kintančias emocijas. Vaikai tapė piešinius, kurie nuo vandens paviršiaus buvo perkelti ant būsimų knygų skirtukų. Ebru menas kiekvienam dalyviui leido įsijausti į savo emocijas ir pasijusti unikalia asmenybe.

Bibliotekos erdvės pritaikytos asmeniniam tobulėjimui

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, kartu su Jelgavos miesto biblioteka ir Liepojos centrine moksline biblioteka (Latvija), vykdant Interreg 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione“, įkurtos naujos erdvės – Užsienio kalbų mokymosi centras ir Šeimų erdvė – leidžia pasiūlyti dar daugiau paslaugų bibliotekos lankytojams. Stovyklėlės dalyviai turėjo galimybę ne tik pramogauti Šeimų erdvėje, bet ir išbandyti Užsienio kalbų mokymosi centre įdiegtą savarankišką užsienio kalbų mokymosi programą „EuroTalk Interactive“, su kuria mokymasis yra nenuobodus, žaismingas ir įtraukiantis. Mažieji stovyklautojai norėjo išmokti įvairių kalbų: vieni mokėsi anglų, kiti – rusų, ispanų, vokiečių, italų, prancūzų, netgi latvių kalbų pradmenų. Kalbinius įgūdžius vaikai galėjo įtvirtinti ir žiūrėdami 3D filmus: stovyklėlės dalyviai pasijuto tarsi tikrame kino teatre su kino užkandžiais.

Po stovyklėlės – vaikų šypsenos ir teigiami atsiliepimai

 

Pasibaigus stovyklėlės kiekvienos pamainos savaitei užvaldydavo jausmas, kad ši savaitė prabėgo pernelyg greitai. Pasak vaikų, stovyklėlė buvo įdomi, įtraukianti ir juos nustebino edukacinių užsiėmimų gausa. Pasiteiravus, kas labiausiai stovyklėlėje patiko, kai kurie vaikai išskyrė konkrečius užsiėmimus, kiti teigė negalintys išskirti vienos veiklos, nes viskas jiems čia buvo labai įdomu ir naudinga: „Ši stovykla – tiesiog nuostabi. Joje mes daug ką nuveikėme, piešėme ant krepšių“; „Man labiausiai patiko kino diena, kai žiūrėjome filmą ir dažėme ant rankų, veidų“; „Man šioje stovykloje labiausiai patiko, kai piešėme ant vandens, nes tą darbą reikia daryti labai atsargiai ir būtinai klausyti, ką sako mokytoja. Manau, kitais metais sugrįšiu į šią stovyklą. Ir tikrai ją rekomenduoju kitiems“…

 

Ne vienas stovyklėlės dalyvis teiravosi, ar kitąmet vėl bus organizuojama panaši stovyklėlė, ir prisipažino, kad vėl norėtų joje sudalyvauti.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.