Valstybės atkūrimo dienai – tarptautinė mokslinė mokinių konferencija „Nuo 1009 iki narystės CERN“ Lavoriškių gimnazijoje

Ši Vasario 16-oji – visai mūsų šaliai neįprasta šventė. Prieš šimtą metų Lietuvos Taryba, būtent vasario 16 d., paskelbė apie atstatomą nepriklausomą Lietuvos valstybę. Po 123 carinės priespaudos metų Lietuva vėl pasirodė politinėje pasaulinio teatro arenoje ir išdidžiai pareiškė visam pasauliui, kad nuo šiol mes laisvi ir nepriklausomi. Kad tai tiesa, įrodė ir beveik prieš metus Vokietijos politiniame archyve rastas Vasario 16-osios Akto originalas. (Beje, šį dokumentą, eksponuojamą Signatarų namuose, kur jis ir buvo surašytas bei pasirašytas, apžiūrėjome ir mes.) Siekdami, kad Valstybės atkūrimo dienos minėjimas būtų kitoks ir išskirtinis, nutarėme surengti mokslinę mokinių konferenciją „Nuo 1009 iki narystės CERN“.

 

Lietuvos šimtmečio proga pakvietėme ne tik savo gimnazijos, bet ir kitų regioninių mokyklų bei Lenkijos ir Baltarusijos lietuviškų mokyklų mokinius parengti ir perskaityti mokslinius pranešimus įvairiomis Lietuvos istorijos temomis. Nusprendėme neriboti dalyvių amžiaus, tad pranešimus rengė bei skaitė ir pradinukai, o mokslinius kriterijus taikėme tik vyresniųjų gimnazijos klasių mokinių darbams. Sulaukėme svečių iš Vilniaus Abraomo Kulviečio, Eitminiškių ir Riešės gimnazijų bei Rimdžiūnų (Baltarusija) vidurinės mokyklos. Konferencijos medžiaga išsiskyrė temų gausa: nuo mažųjų keliautojų pasakojimo apie keliones po Lietuvos pilis ir piliakalnius, kulinarinio paveldo iki kosmoso platybių ir pirmųjų lietuviškų kosminių palydovų, susipažinome su Gervėčių kraštu ir jo šviesuoliais, pakeliavome po Šventąją žemę su Radvila Našlaitėliu… Tai tik dalis iš gausybės temų. Mokinių pristatytų pranešimų aktualumą mūsų dienų visuomenei aptarė garbingi svečiai: Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Kutkaitytė-Pauliukienė, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos vyresnioji leitenantė Nijolė Pranckuvienė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro Karo istorijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas, Humanitarinių mokslų katedros docentas dr. Manvydas Vitkūnas.

Mūsų žinių bagažas pasipildė naudinga ir įdomia informacija. Nuotaiką palaikė ir atsipalaiduoti padėjo mokinių parengta meninė programa: literatūrinė kompozicija, dainos, šokiai, violončelės muzika. Po konferencijos visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, suvenyrais ir knygomis.

Kad ši konferencija įvyktų, prisidėjo ir visa mūsų gimnazijos bendruomenė. Ypač daug padėjo IIIg klasės mokiniai, daug darbo įdėjo ir mūsų mokytojai: literatūrinę kompoziciją parengė lietuvių kalbos mokytoja Vilija Kočiūnaitė, muzikinę dalį – muzikos mokytoja Sandra Čereškevičienė, puikias dekoracijas paruošė dailės ir technologijų mokytoja Teresa Janovič, renginį organizavo ir idėją įgyvendino geografijos mokytoja Ingrida Vairienė bei istorijos mokytojas Vaidotas Pakalniškis, kuris kuravo ir mokinių pranešimus. Per visą renginį jautėme mūsų gimnazijos administracijos rūpestį ir palaikymą.

 

Edita Indrašienė

Lavoriškių g-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vaidotas Pakalniškis

Lavoriškių g-jos istorijos mokytojas metodininkas

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.