Tradicinė „Studijų savaitė 2019“

Dr. Daiva Garnienė
,
Kauno Maironio universitetinės gimnazijos direktorė

Kauno Maironio universitetinė gimnazija vasario 26 d. – kovo 1 d. miesto ir rajono mokinius pakvietė į jau devintą kartą organizuojamą renginį „Studijų savaitė“.

Renginiuose apsilankę mokiniai visą savaitę galėjo bendrauti su 10-ies aukštųjų mokyklų dėstytojais ir studentais, susipažinti su studijų programomis, studentų gyvenimo kasdienybe. Kiekviena diena buvo skirta skirtingoms studijų sritims: 1 diena – biomedicinos mokslų; 2 diena – socialinių mokslų; 3 diena – fizinių ir technologijų mokslų; 4 diena – humanitarinių ir menų studijų. Mokiniams buvo pristatomos ir stojimo į aukštąsias mokyklas naujovės 2019–2020 m. m., vyko konsultacijos su Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) valdybos nariais, apie studijas užsienio universitetuose pasakojo Kalba.lt atstovai.

 

Antradienį (vasario 26 d.) – gyvybės, sveikatos, sporto, veterinarijos, žemės ūkio mokslų studijų krypčių dieną – įvairių Kauno ugdymo įstaigų mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos, Lietuvos sporto universiteto (LSU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos pristatomomis studijų programomis. Ypač daug dėmesio sulaukė LSMU Veterinarijos, Visuomenės sveikatos, Gyvūnų mokslų ir Farmacijos fakultetai. Studentai ir dėstytojai patraukliai pristatė studijų programas bei atsakė į būsimiems studentams rūpimus klausimus – kokių dalykų mokysis, kur atliks praktiką, kokios įsidarbinimo galimybės. Papasakota apie modernias mokomąsias laboratorijas, galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose, studentų mainų programose. Medicinos fakulteto studentai dalijosi savo patirtimi. VDU Žemės ūkio akademijos studijas pristatė Agronomijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Miškų ir ekologijos fakultetų atstovai. Mokiniai supažindinti ir su viena perspektyviausių šalies žemės ūkio veiklos sričių – akvakultūra, kurios specialistus ir rengia Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas. Apie sparčiai pasaulyje populiarėjantį sportą ir su juo susijusias studijas pasakojo Lietuvos sporto universiteto Sporto biomedicinos fakulteto dėstytojos. Mokinius ypač domino kineziterapeuto specialybė, kiekvienais metais tampanti vis populiaresnė. Ir tikra šventė laukė atėjusiųjų paklausyti apie grožio terapijos ir skubios medicinos pagalbos studijas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje. Gebėjimą kurti grožį demonstruojančios studentės kvietė drąsias mokines kartu išbandyti šios profesijos žavesį.

 

Trečiadienis (vasario 27 d.) – socialinių, teisės, verslo ir viešosios vadybos mokslų studijų krypčių diena. Antrąją projekto dieną mokiniams savo programas pristatė atstovai iš Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto, Socialinių mokslų fakulteto, LSU Sporto edukologijos fakulteto, VDU Bioekonomikos plėtros fakulteto, Švietimo akademijos, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto, Ekonomikos ir vadybos fakulteto, Socialinių mokslų fakulteto, Teisės fakulteto, Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakulteto, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, Filosofijos fakulteto, Kauno kolegijos Verslo fakulteto, Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo akademijos, M. Romerio teisės mokyklos, MRU Edukologijos ir socialinio darbo instituto, VšĮ Kolpingo kolegijos Socialinės gerovės centro, VšĮ Kolpingo kolegijos Ekonomikos ir verslo centro, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, LAMA BPO. Mokiniams ypač patiko MRU teisės paskaita, kurioje buvo galima ne tik plačiau sužinoti apie bendrus studijų universitete dalykus, bet ir išgirsti įvairiausių gyvenimiškų istorijų bei linksmų nutikimų, susijusių su darbu teisėtvarkoje, sulaukti patarimų renkantis tolesnį gyvenimo kelią, dalyvauti teisinių žinių konkurse.

 

Ketvirtadienį (vasario 28 d.) – fizinių mokslų, informatikos, matematikos, inžinerijos, technologijų studijų krypčių dieną – gimnaziją aplankė atstovai iš trijų universitetų (VDU, KTU, VU) ir dviejų kolegijų (Kauno ir Šv. Ignaco Lojolos). Mokiniai turėjo galimybę susipažinti net su 14 skirtingų fakultetų mokymosi sąlygomis, informacija apie stojimą, įsidarbinimo galimybes baigus, studentišką gyvenimą, mainų programas. Įdomūs buvo kiekvieno fakulteto prisistatymai. Šiais metais buvo gausu ne tik teorijos, bet ir praktinės veiklos – konkrečių eksperimentų, bandymų, praktinio pritaikymo galimybių.

 

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentai savo paskaitoje supažindino su gana nauja ir perspektyvia specialybe – mados inžinerija. Čia išmokstama derinti drabužius, medžiagas, baigiamasis darbas gali būti tiesiog sau siūti drabužiai ir jų išsamus pristatymas. KTU Chemijos technologijos fakulteto pristatyme įdomu buvo sužinoti apie ultravioletinių spindulių galimybes šiandien, naująsias saulės baterijas (pasirodo, jos gali būti ir lanksčios), aparatus, galinčius parodyti maisto šviežumą. Kauno kolegijos Technologijų fakulteto paskaitoje mokiniai susipažino su geodezijos studijomis, turėjo galimybę netgi patys sukurti interaktyvų žemėlapį. Ypač daug įspūdžių paliko apsilankymas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje. Technologijų katedroje mokiniai išklausė paskaitą „Kulinarinis menas“. Čia iš pirmųjų lūpų buvo galima sužinoti, kaip tampama virtuvės šefu. Pasirodo, tai itin ilgas, sunkus, daug jėgų reikalaujantis darbas. Kolegijoje mokiniai buvo ne tik supažindinti su aukščiausios klasės technika, restoranų vertinimu, sudėtingomis maisto gamybos subtilybėmis, bet ir pavaišinti itin gardžiu studentų keptu obuolių pyragu.

 

Penktadienis (kovo 1 d.) – humanitarinių mokslų ir menų studijų diena. Paskutinę „Studijų savaitės“ dieną Maironio universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo menų ir humanitarinių mokslų atstovai: dėstytojai, studentai ir mokiniai, kurie domisi šių krypčių studijomis. Buvo daug susitikimų: studijų programas pristatė keturių aukštųjų mokyklų (VDU, KTU, VU Kauno fakulteto, VDA) ir Kauno kolegijos dėstytojai bei studentai. Nemažai klausytojų atvyko iš kitų Kauno miesto ir rajono mokyklų. Mokiniams ypač didelį įspūdį paliko charizmatiškasis KTU Menų fakulteto lektorius, išradingai pristatęs muzikos technologijų studijų programą. Buvo įdomu sužinoti apie studijų sąlygas, ypač sužavėjo lektoriaus asmenybė, nepaprasti oratoriniai gebėjimai. Kaip išskirtinį gimnazistai įvardijo ir VDA Kauno fakulteto architektūros studijų programos pristatymą. Interaktyvumu dalyvius sudomino ir įtraukė VDU Menų fakulteto kūrybinių industrijų, vaidybos, muzikos produkcijos studijų programos. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studentų pristatymas-diskusija „Grožis: būtinybė ar butaforija“ pasirodė aktuali daugeliui mokinių. To paties fakulteto svečių paskaita „Cianotopija fotografijoje“ suintrigavo naujais faktais ir netikėtomis įžvalgomis. Klausytojams buvo įdomu išgirsti ir apie humanitarinių mokslų išskirtinumą ir apskritai apie studijas VU Kauno fakultete. Ypač gimnazistai susidomėjo audiovizualinio vertimo studijų programa, kurią baigę absolventai sėkmingai garsina kino filmus ir animacinius filmukus.

 

Šių metų renginyje iš viso dalyvavo beveik 2 tūkst. mokinių iš įvairių Kauno miesto ir rajono mokyklų.

Keletas įdomių „Studijų savaitės“ faktų: pirmą kartą studijų programas pristatė Karo akademija, Šv. Ignaco Lojolos kolegija; VDU Informatikos fakultetui atstovavo doktorantė Rūta Užupytė, 2009 m. Maironio universitetinės gimnazijos abiturientė; vieną įdomiausių pristatymų parengė pernai gimnaziją baigęs Matas Kandrotas, šiuo metu studijuojantis lituanistiką VDU Švietimo akademijoje; KTU filosofijos ir skaitmeninės kultūros studijų programą pristatė IV kurso studentė, kuri pirmą kartą Maironio universitetinėje gimnazijoje rengiamoje „Studijų savaitėje“ lankėsi dar būdama mokinė; Šv. Ignaco Lojolos kolegijos atstovai renginį perkėlė į savo erdvę – praktinę paskaitą apie kulinarinį meną gimnazistai stebėjo kolegijos virtuvėje ir buvo pakerėti profesionalaus virėjo talento.

 

Džiaugiamės sėkmingai ir turiningai praėjusia „Studijų savaite 2019“, vertiname sudarytas galimybes sužinoti ir pažinti, neabejojame jos prasmingumu ir dėkojame rengėjams, partneriams ir dalyviams. Rengiamės kitų metų jubiliejiniam – dešimtajam – renginiui!

Projekto globėja – Kauno miesto savivaldybė. Partneriai: Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Vilniaus dailės akademija, Kauno kolegija, Kolpingo kolegija, Šv. Ignaco Lojolos kolegija, LAMA BPO, Kalba.lt.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.