Tėvų konferencija „Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje“

Ala Norvilienė
,
bibliotekos vedėja

Lapkričio 20 d. Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko tėvų konferencija „Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje“. Šį kartą į mokyklinį suolą tyrinėjimams ir atradimams buvo pakviesti mokinių tėveliai. Manome, kad tėvams būtina patirti ir išmėginti veiklas bei iššūkius, su kuriais mokydamiesi susiduria jų vaikai.

Konferencija prasidėjo šokių studijos „Žalnieriukas“, vadovaujamos mokytojos Adelės Gružienės, nuotaikingais pasirodymais. Susirinkusiuosius šiltai pasitiko mokyklos direktorė Stanislava Prazauskienė, po sveikinamojo žodžio ji tėvelius supažindino su progimnazijos 2020–2022 m. strateginio veiklos plano projektu. Direktorė pasidžiaugė mokyklos stiprybėmis, supažindino su tobulintinomis sritimis ir galimybėmis, aptarė progimnazijos tikslus, uždavinius ir jų įgyvendinimo priemones.

 

Vėliau konferencijos dalyviams buvo pasiūlyti keturi aktyvūs, netradiciniai užsiėmimai grupėse, kurie vyko įvairiose edukacinėse mokyklos erdvėse. Pirmojoje veikloje „Tyrinėjimai ir atradimai“, ją vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Urbonė, tėvams buvo pateiktas pasakos „Trys paršiukai“ iššūkis, reikėjo pastatyti kuo tvirtesnį namą iš dantų krapštukų ir gabalėlio plastilino. O iš kiekvienos komandos išrinktas vilkas turėjo nupūsti priešininkų pastatytą namelį. Namų projektuotojai, inžinieriai ir statybininkai buvo tikri profesionalai, visi nameliai stovėjo kaip stovėję. Veiklos pabaigoje tėvai turėjo įsivertinti savo darbo lapuose, kaip pavyko susidoroti su iššūkiu ir kaip sekėsi dirbti komandoje.

 

Antrojoje veikloje „Aktyvaus komunikavimo pratybos“ anglų kalbos mokytoja Gitana Petrušienė supažindino tėvelius su „Robotel SmartClass+“ kalbų mokymo(si) laboratorija, kuri sujungia technologijas ir interaktyvųjį edukacinį turinį. Konferencijos dalyviai aktyviai bendravo panaudodami ausines su mikrofonais ir įsitikino, kad kalbų mokymas(is) gali būti dinamiškas, interaktyvus ir smagus procesas, taikant „Robotel SmartClass+“ kalbų mokymo(si) laboratorijos teikiamas galimybes.

Trečioji veikla „Dirbtinio intelekto programavimo pradmenys“, kurią vedė Informatikų klubo nariai ir informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė, mokė tėvelius kurti programas „Lego Mindstorms EV3“ robotams, jas testuoti. Atliekant užduotis teko ne tik programuoti robotų judėjimą, bet ir emociją, kalbą. Ketvirtajame „Garsų ir judesio terapija“ užsiėmime netrūko nei tėvelių šypsenų, nei juoko. Muzikos mokytoja Sigutė Laugalė kartu su šokio mokytoja Adele Gružiene tėvelius mokė Advento dainos „Vai atvažiuoja šventa Kalėda“. Išmokus dainuoti, ugdytiniai buvo kviečiami įprasminti dainą šokio judesiais. Savo veiklas konferencijos dalyviai baigė džiugia Kalėdų laukimo nuotaika.

Visiems dalyviams buvo išdalyta dalijamoji medžiaga – „100 idėjų, ką veikti su vaikais“ ir mokyklos naujienlaiškis.

Renginio vedėja, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Akmenskienė, paprašė tėvelių pasidalyti pasiūlymais, patarimais tolesnei progimnazijos veiklai ir įvertinti konferencijos aktualumą bei užsiėmimus. Dalyvių atsiliepimuose paminėta, kad visos veiklos buvo įdomios ir įtraukiančios, pedagogai kompetentingi ir puikiai pasiruošę užsiėmimams, buvo smagu pamatyti ir išbandyti mokymosi naujoves, suprasti, kaip lanksčiai ir šiuolaikiškai mokosi jų vaikai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.