Telšių pradinių klasių pedagogai įvykdė ilgalaikę programą

Lilijana Pleinienė
,
Telšių rajono pradinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Baigėsi mokslo metai, baigėsi ir Telšių rajono pradinio ugdymo pedagogų 40 akademinių valandų kvalifikacijos tobulinimo programa „Novatoriškas ir kūrybiškas IKT panaudojimas – ugdymo kokybės tobulinimas“ (programos vadovė – Sonata Liaudanskienė, Telšių „Germanto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė).

 

Pradinio ugdymo mokytojai IKT naudojimo ugdomajame procese galimybes tobulino dalyvaudami gerosios patirties kvalifikacijos tobulinimo seminare „eTwinning – inovatyvi ir efektyvi mokymo(si) priemonė“ (seminaro programos vadovė ir lektorė S. Liaudanskienė), edukacinėje išvykoje „IT pamokose ir projektuose“, kur stebėjo kolegų vedamas atviras veiklas Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje. Pirmą kartą buvo organizuota Telšių rajono pradinių klasių mokinių ir mokytojų kūrybinė-praktinė konferencija „Aš galiu – gali ir tu“, per kurią pranešimus skaitė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Projekte „Planšetė pradinukui 2019“ dalyvavo 3 rajono mokyklos: Telšių „Germanto“ progimnazija, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija ir Kaunatavos pagrindinė mokykla iš Telšių rajono.

 

Birželio mėnesį mokytojai susirinko į paskutinę ilgalaikės programos dalį – refleksiją. Programos vadovė S. Liaudanskienė pakvietė kolegas į apskritojo stalo diskusiją, per kurią išklausė pradinio ugdymo mokytojų metodininkių Vaidos Gedmantienės (Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija) ir Ingridos Bružienės (Telšių „Ateities“ progimnazija) gerosios patirties pasidalijimų apie dalyvavimą ilgalaikės programos seminare „eTwinning programa – inovatyvi ir efektyvi mokymo(si) priemonė“ (1 dalis), taip pat projekte „Planšetė pradinukui 2019“ (4 dalis). Paskui mokytojai dirbo grupėmis ir aptarė ilgalaikės programos naudą mokiniui ir mokytojui. Išryškėjo stipriosios programos pusės – padidėjusi mokinių motyvacija mokytis, dažnesnis bendravimas ir bendradarbiavimas tarp mokinių ir mokytojų, galimybė vesti pamoką įdomiai, kūrybiškai, ugdyti praktinius mokinių gebėjimus, patobulinta mokinių ir mokytojų IT naudojimo kompetencija, pagaliau – išaugęs programos dalyvių pasitikėjimas savimi.

 

Ypač didelė nauda – paruošti projekte „Planšetė pradinukui 2019“ išbandyti mokomieji objektai ir rekomendacijos mokytojams. Ši medžiaga bus paskelbta Telšių švietimo centro interneto svetainėje prie edukacinio banko.

Džiugu, kad Telšių rajone dirba daug aktyvių ir kūrybingų pradinių klasių mokytojų, kurie prisideda ne tik prie savo mokyklos, bet ir viso rajono pradinio ugdymo proceso tobulinimo. Ilgalaikės tobulinimo programos padeda nuosekliai ir sistemingai siekti užsibrėžto tikslo, todėl Telšių pradinio ugdymo mokytojai numato ir ateityje tobulinti kvalifikaciją pagal savo poreikius atliepiančias ilgalaikes kvalifikacijos tobulinimo programas.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.