Teatrų festivalis „Vaidiname vaikams“

Ginta Lužeckienė
,
Šiaulių logopedinės m-klos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius, siekdamas paminėti Tarptautinę teatro dieną, organizavo Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų teatrų festivalį „Vaidiname vaikams“. Festivalyje, kuris truko keturias savaites, dalyvavo 65 pedagogai iš 7 ugdymo įstaigų. Buvo parodyta 18 spektaklių Šiaulių miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.

 

Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai vaikams parodė lėlių teatro spektaklį pagal Martyno Vainilaičio kūrinį „Ežio namas“. Eiliuotos pasakos personažai vaikus mokė būti atsargiems su ugnimi, nežaisti su degtukais.

Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogų kolektyvas vaikams parodė lietuvių liaudies pasakos „Ar jau galima valgyti?“ inscenizaciją. Į pasakos siužetą buvo įtraukta nemažai lietuvių liaudies smulkiosios tautosakos elementų. Žiūrovai kartu su artistais dainavo, žaidė, šoko, buvo pavaišinti kepta duona. Pažiūrėję spektaklį vaikai suprato, koks sunkus ir ilgas duonutės kelias iki mūsų stalo, mokėsi mylėti ir gerbti duoną.

Šiaulių Petro Avižonio regos centro pedagogai sukūrė ir vaidino spektaklyje „Grybukas stogiukas“. Stebėdami šios pasakos herojus, vaikai mokėsi tokių savybių, kaip draugiškumas, drąsa, pasiaukojimas ir dėkingumas.

 

Darže užaugo nematyta daržovė, kurios niekas nepažįsta. Kyla sąmyšis tarp kitų daržo gyventojų, kurį išsprendžia šeimininkė. Taip Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ pedagogų kolektyvas mokė vaikus pažinti daržoves ir jas pamėgti valgyti. Jų spektaklis vadinosi „Marsiečiai darže“.

Spektaklį pagal Kazio Borutos pasaką „Dangus griūva“ pastatė Šiaulių lopšelio-darželio „Rugiagėlė“ pedagogų kolektyvas. Katinėlis su močiute išsiruošia į daržą kopūstų rauti, o čia jam ant uodegėlės tik šast kopūsto lapas užkrenta. Visi tarsi žinome šią pasaką, tačiau šiame spektaklyje daug dėmesio buvo skiriama kiekvienam personažui. Katinėlis visus žavėjo savo kūno plastika, lapė – iškalba ir šiuolaikiškumu, vilkas išsitraukė tikrą meškerę. Pasaka mokė vaikus drąsos, pasitikėjimo savimi, draugiškumo, suvokimo, kad net baisiausiose situacijose yra išeitis.

 

Pasitelkdami eiliuotą kūrinį padėti vaikams suvokti taršos daromą žalą net tik žmogui, bet ir gamtai nusprendė Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ pedagogai. Stebint pamokančią istoriją „Vabaliukų laiškas“, buvo siekiama sužadinti vaikų smalsumą, domėjimąsi gamta, jautrumą. Į pievą pasilinksminti susirinkusiems vabalams trukdo žmonių paliktos šiukšlės. Jie nusprendžia surengti posėdį ir pagalvoti, ką daryti. Vabaliukai parašo vaikams laišką ir prašo pagalbos. Šie atskuba į pievelę jiems padėti. Per spektaklį personažai daug dainavo, šoko, o juos puošė darželio pedagogės, tautodailininkės Astos Liaudanskienės sukurtos kaukės.

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pedagogų kolektyvas labai nuotaikingai ir žaismingai padėjo vaikams suprasti, kas yra tikras draugas, kaip palaikyti draugiškus santykius. Jų pastatytas spektaklis – „Ežys ir kiškis“. Po spektaklio vaikams buvo labai smagu pažaisti, padainuoti ir kartu su veikėjais pašokti.

 

Baigiantis festivaliui pedagogai pasidalijo savo įspūdžiais, patirtimi, aptarė iškilusius sunkumus. Jie teigė, kad ugdytiniai patyrė daug džiugių emocijų, ugdė savo kompetencijas. Pedagogai patyrė kūrybos džiaugsmą, mokėsi bendradarbiauti. Sunkoka buvo suderinti repeticijų laiką, vykstant vaidinti į kitą įstaigą, transportuoti dekoracijas. Ne visi darželiai gali pasidžiaugti erdvėmis, tinkančiomis priimti daugiau žiūrovų. Tačiau vieningai buvo nuspręsta – teatrų festivalis „Vaidiname vaikams“ vyks ir kitais metais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.