Tarptautinių partnerių paieška „Erasmus+“ kontaktiniame seminare Belgijoje

Vilniaus privataus vaikų darželio „Vaikystės takas“ ugdymo vadovė Daiva Gerdzevičienė bendradarbiaudama su Švietimo mainų ir paramos fondu laimėjo tarptautinį „Erasmus+“ programos konkursą. Lapkričio 20–23 d. Belgijoje, Antverpene, vyko „Erasmus+“ programos tarptautinis kontaktinis seminaras „Partnerships for (pre-) primary schools“, skirtas ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogų glaudesniam bendradarbiavimui. Seminare dalyvavo daugiau nei 50 atstovų iš įvairių Europos valstybių (Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kipro, Danijos, Vokietijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Portugalijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Nyderlandų).

Antverpene vykusioje kontaktinio seminaro atidarymo šventėje buvo pristatyta tautų mugė. Joje kiekviena šalis pristatė tai, kuo didžiuojasi. Lietuvos stalas mirgėjo trispalvėmis vėliavėlėmis, Gedimino pilies bokštu, džiovintais obuoliais ir įvairiais sūriais.

 

Seminare daug dėmesio buvo skirta pažinčiai su „Erasmus+“ programos lygiais ir projekto kūrimu nuo pradžios iki pabaigos – idėja, tikslai, planavimas, realizavimas, mokytojų mobilumo programos, projekto finansavimo galimybės ir paraiškos pateikimo etapai. Organizatoriai taip pat supažindino su „eTwinning“ platforma, kuriai skyrė kiekvieną dieną po kelias valandas.

Kontaktiniame seminare veiklos buvo organizuojamos grupelėmis, tad mintys apie galimus tarptautinius projektus būdavo nuolat išsakomos ir diskutuojamos. Be abejo, ne visiems iškart pavyko aiškiai plėtoti mintis ir pasirinkti tinkamą „Erasmus+“ programos projektą, bet interaktyvūs ir komandiniai žaidimai kiekvienos dienos pradžioje ir per pertraukas leido jaustis laisviau, kūrybiškiau ieškoti projektui idėjų ir surasti tinkamus partnerius. Seminaro veiklos buvo itin kruopščiai planuojamos, tad kiekvieną dieną programos dalyviai būdavo suskirstomi į 6 komandas pagal interesus ir pageidaujamas projektų temas.

 

Ugdymo įstaiga „Vaikystės takas“ daug dėmesio skiria sklandžiam vaikų ugdymui ir ugdymo(si) metodikų įvairovei. Lauko pedagogikos principai, dėmesys emocinei būsenai, eksperimentai ir aktyvi veikla – sveikas maistas, užkandžiai, joga, kineziterapeuto užsiėmimai ir baseinas – neatsiejama ugdymo(si) grandis.

„Vaikystės takas“ ugdymo vadovė seminare pasirinko gamtosauginį projektą apie klimato kaitą, aplinkos tausojimą ir integruotas STEAM veiklas per kompetencijas. Šiuo projektu taip pat susidomėjo programos dalyviai iš Švedijos, Kipro, Belgijos, Latvijos, Italijos ir Slovėnijos. Kartu su partneriais sukurta projekto vizija, numatyti tikslai ir sąlygos, kaip įgyvendinti. Iki šių dienų su partneriais bendraujame virtualiai ir planuojame tarptautines konferencijas klimato kaitos tematika. Taip pat itin aktyviai diskutuojame apie mokytojų mobilumo programas ir galimybę susipažinti su kiekviena įstaiga iš arčiau. Dalis įstaigų (Švedija ir Slovėnija) taiko lauko pedagogikos principus, tad patirties ir gamtos tausojimo modelį galėsime taikyti grįsdami šių įstaigų metodikomis.

 

Kelios dienos, praleistos Belgijoje, leido susipažinti su „Erasmus+“ programa iš arčiau, drąsiai ieškoti partnerių, išsakyti savo mintis ir mąstyti apie globalias problemas. Po šios patirties darželis „Vaikystės takas“ neabejotinai ne tik sieks ir tęs bendradarbiavimą su naujai atrastais partneriais, bet ir kurs tarptautinį modelį, kaip tausoti gamtą.

 

VšĮ „Vaikystės takas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.