Tarptautinis bendradarbiavimas: antrus metus rūpinamasi Slovėnijos kurčiųjų mokymu

Milena Puchova

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre antrus metus iš eilės svečiuojasi Slovėnijos specialistų delegacija iš Psichosocialinės ir darbo integracijos centro. Šis kreipėsi dėl bendradarbiavimo siekiant įveiklinti ir supažindinti partnerius iš Slovėnijos su Lietuvos profesiniu mokymu.

Spalio pirmosiomis dienomis Energetikos ir mechatronikos bei Inžinerinės pramonės sektoriniuose praktinio mokymo centruose vykusiuose mokymuose mokytojams iš Šiškos profesinės technikos mokyklos buvo numatyta pažintis su Lietuvos švietimo sistema ir profesiniu mokymu, ekskursija sektoriniuose praktinio mokymo centruose, praktiniai užsiėmimai, pokalbis su centro vadovais, mokytojais ir mokiniais.

 

Autorės nuotraukos

Mokymo centro vadovai supažindino svečius su savo patirtimi profesinio mokymo, tarptautiškumo srityje, pristatė galimą bendradarbiavimą ir šiuo metu Lietuvos švietimo sistemoje kylančius iššūkius. Susitikimas su mechatronikos ir elektronikos profesijos mokytojais padėjo svečiams geriau susipažinti su inžinerinės srities mokymo programomis, darbo galimybėmis ir perspektyvomis pabaigus mokslus.

Praktiniuose užsiėmimuose „Elektros pavaros ir valdymo sistemos“, „Loginių valdiklių programavimas“, „Elektrotechnikos pagrindai“, „Automatikos pagrindai“ svečiai praktiškai susipažino su profesiniu mokymu ir specialybėmis, kurių mokosi centro mokiniai. Mokytojai iš Slovėnijos ypač džiaugėsi suteiktomis galimybėmis išbandyti tam tikrą įrangą, įgyti praktinių žinių.

 

Mokymo centro bendradarbiavimas su Psichosocialinės ir darbo integracijos centru nėra atsitiktinis. Praėjusių metų rugsėjį Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre lankėsi aštuoniolikos slovėnų delegacija iš Liublianos kurčiųjų ugdymo centro, kuris yra centrinė Slovėnijos valstybinė institucija, ugdanti kurčiuosius, neprigirdinčiuosius, turinčius kalbos sutrikimų ir autistus. Po vizito trys mokiniai dar dvi savaites sėmėsi metalo apdirbimo paslapčių Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre.

 

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre kasmet stažuojasi įvairių sričių mokinių iš užsienio, tačiau bendradarbiavimas su slovėnais kelia iššūkius ir suteikia naujų patirčių – stažuotojai yra kurtieji. Šiems mokiniams pamokas mokymo centro pedagogai vedė su vertėjų pagalba gestų ir anglų kalboms.

Šiemet su atvykusių slovėnų specialistų delegacija sutarta pagal „Erasmus+“ projektą „Teorija ir praktika – ranka rankon“ (angl. „Theory and Practice Hand in Hand“, Nr. 2017-1-SI01-KA102-035392). Atsisveikinant sukirsta rankomis dėl bendradarbiavimo ruošiant inžinerinės srities mokinius, sutarta keistis patirtimi padedant tobulėti abiejų mokyklų profesijos mokytojams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.