Tarptautinio vaikų karpinių konkurso „Regiu aš Lietuvą“ paroda

Lijana Šarkaitė-Viluma

Vilniaus „Genio“ progimnazijos Blindžių skyrius kartu su partneriais – Vilniaus etninės kultūros centru, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka, tarptautiniu folkloro festivaliu „Skamba skamba kankliai“ – organizavo tarptautinį vaikų karpinių konkursą „Regiu aš Lietuvą“. Konkurse dalyvavo Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų pradinių klasių mokiniai.

Tarptautinis vaikų karpinių konkursas skirtas Pasaulio lietuvių metams paminėti. Konkurso tikslas buvo skatinti Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenių mokinių kūrybiškumą ir meninius sugebėjimus, puoselėjant vertybines nuostatas ir sudarant sąlygas saviraiškai.

 

Darbai konkursui buvo pateikiami nuo kovo 1 d. iki gegužės 1 d. Gegužės 2–10 d. vyko karpinių atranka. Darbus vertino Vilniaus „Genio“ progimnazijos direktoriaus įsakymu patvirtinta vertinimo komisija. Organizatoriai darbų sulaukė iš 29 Lietuvos ir 2 užsienio (Belgijos, Kipro) lietuvių mokyklų. Iš viso konkurse dalyvavo 117 vaikų.

Atrinkti gražiausi darbai eksponuojami Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kūrybinėje laboratorijoje (Trakų g. 10, Vilnius). Paroda veikia nuo gegužės 21 d. iki birželio 30 d.

 

Konkursinės parodos „Regiu aš Lietuvą“ atidarymas gegužės 21 d. vyko Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Per parodos atidarymą iškilmingai buvo apdovanoti tarptautinio vaikų karpinių konkurso laureatai, atvykę iš įvairių Lietuvos mokyklų, jiems įteikti diplomai ir Vilniaus etninės kultūros centro dovanos – tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ maišeliai, kompaktinė plokštelė „Pasakos apie gyvūnus“ ir knygutė „Lietuvių tautiniai drabužiai. Aprenk lėlę“. Laureatų mokytojams taip pat įteiktos padėkos ir dovanos – leidyklos „Šviesa“ (konkurso organizatorių rėmėjų) įsteigtas prizas. Laureatus ir jų mokytojus pasveikino ir kūrybinės sėkmės palinkėjo Vilniaus „Genio“ progimnazijos direktorius Rimantas Remeika bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Gruodytė. Renginyje dalyvavo ir tautodailininkė, sodų rišėja Marija Liugienė. Ji džiaugėsi konkursu ir paroda, vaikų kūrybiškumu ir skyrė savo simpatijos prizą Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokinei Saulei Kazlauskaitei. Visus susirinkusiuosius dainomis ir kanklių muzika džiugino Vilniaus „Genio“ progimnazijos folkloro ansamblis „Pamedėlis“.

 

Parodos atidarymas buvo vienas iš tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginių.

Konkurso „Regiu aš Lietuvą“ laureatų sąrašą galite pamatyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.