Tarptautinio „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas Italijoje

Rasa Sidabrienė
,
projekto koordinatorė Lietuvoje

Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos komanda sugrįžo iš Fodžos (Italija) po savaitės projektinių veiklų. Mokyklai atstovavo komanda, kurios sudėtyje buvo aštuntos klasės mokiniai, viena septintokė ir mokytojos Giedrė Savickienė, Romualda Katauskaitė ir aš, Rasa Sidabrienė.

Projekto „I Have The Power“ idėja – įtraukusis ugdymas – tai mokymasis visiems kartu, dėmesys kiekvienam vaikui, mokykla, kurioje gera visiems. Mokiniai, turintys ugdymosi ar bendravimo sunkumų, randa sau draugą ir pagalbininką, vadinamą „angelu“, kurio lydimi įsitraukia į įvairias veiklas.

 

Antrojo susitikimo tema – muzika. Projekto partnerės Turkija, Bulgarija, Rumunija, Portugalija, Italija ir, žinoma, Lietuva pristatė savo namų darbus – liaudies dainas ar ritminius kūrinius, atliekamus liaudies instrumentais. Vaikai mokėsi bendrauti, būti tolerantiški ir atjaučiantys, dalyvaudami sporto ir kūrybinėse veiklose. Kartų bendravimą vertina tiek lietuviai, tiek italai – mokiniams koncertavo senolių kolektyvas „Universita del Crocese“, per kurio pasirodymą visi projekto dalyviai ne tik klausėsi, bet ir patys šoko bei dainavo.

Per projekto veiklas bendravome anglų kalba, turėjome galimybę susipažinti su Italijos kulinariniu ir kultūriniu paveldu aplankydami istorinius ir architektūrinius paminklus Fodžoje, Manfredonijoje ir Luceroje bei dalyvauti įvairiose edukacijose.

 

Visi nekantriai laukiame kito susitikimo su naujais projekto draugais, o laukti neteks ilgai –jau gegužės pabaigoje svečiai lankysis mūsų mokykloje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.