Tarptautinė jaunimo žiemos konferencija-stovykla Latvijoje

Gruodžio 4–8 d. Paviluostos mieste (Latvijoje) vyko tarptautinė jaunimo žiemos konferencija-stovykla „Žvejyba ir žuviveisa galima tik švarioje Baltijos jūroje“. Tai jau antrasis Latvijos žuvininkystės fondo finansuotas renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai ir Liepojos Oskaro Kalpako 15-osios vidurinės mokyklos auklėtiniai.

 

Konferencijoje pranešimus skaitė įvairių Latvijos aplinkosaugos institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir mokslinių institutų atstovai. Renginio dalyviai įgijo teorinių žinių apie žvejybos ir akvakultūros problemas bei perspektyvas, Baltijos jūros taršos šaltinius ir jų poveikį jūros ekosistemai, susipažino su mokslinių tyrimų rezultatais apie menkių populiacijos nykimą ir pilkųjų ruonių įtaką šiam procesui.

Lietuvos ir Latvijos mokiniai dalyvavo paralelinėse diskusijose pranešimų klausimais. Aktyvus vaidmenų metodas leido pažvelgti į aplinkosaugos problemas iš skirtingų pozicijų: visuomenės, ūkininkų, savivaldybių, valstybių vyriausybių ir Europos Sąjungos institucijų. Skirtingos grupės pateikė pasiūlymų, kurie turėtų būti įgyvendinti lokaliu, nacionaliniu ir regioniniu mastu.

 

Per edukacinius-praktinius užsiėmimus mokiniai susipažino su žuvies rūkymo būdais, sužinojo apie žuvų maistinę vertę ir skonines savybes, Kolkos Lyvių kultūros centre gamino kulinarinio paveldo patiekalą „sklandrausis“.

Konferencijos-stovyklos dalyviams surengtos ekskursijos po senovės Kuršių ir Lyvių žemes, aplankant Paviluostos miestą, Ventspilio Pajūrio buities muziejų ir Kolkos iškyšulį. Išvykos į Ventspilį ir Kolką gidais tapo patys mokiniai, jie surinko ir pristatė informaciją apie paskirtus objektus.

Konferencijos-stovyklos rezultatai apibendrinti rašant atvirą laišką Europos Parlamentui, Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės departamentui ir Latvijos žuvininkystės fondui. Lietuvos ir Latvijos mokiniai pateikė konkrečius pasiūlymus, kurių turėtų imtis visos Baltijos jūros baseino šalys. Tai padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą ir išsaugoti ekosistemą.

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai grįžo namo kupini naujų įspūdžių, įgiję naujų žinių ir patobulinę lingvistinę, bendravimo ir bendradarbiavimo, tarpkultūrinę, mokėjimo mokytis ir pažinimo kompetencijas. Vasarą užsimezgusi draugystė sutvirtėjo, o noras turėti švarią Baltijos jūrą tapo paskata susimąstyti apie kiekvieno mūsų asmeninę atsakomybę sprendžiant ekologines problemas.

 

Sniegina Raubaitė

Šiaulių Didždvario gimnazijos geografijos mokytoja

Kristina Urbonienė

Anglų kalbos mokytoja

Danguolė Vaičekauskienė

Biologijos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.