Tarptautinė inžinerinė vasaros mokykla „VGTU-CalPoly 2019“ – žiniomis dalijasi profesoriai iš Kalifornijos

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyksta tarptautinė inžinerinė vasaros mokykla „VGTU-CalPoly 2019“. Šešias savaites įvairių inžinerijos dalykų intensyviai mokosi kelios dešimtys studentų iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir VGTU Statybos fakulteto. Paskaitas studentams ir praktinius užsiėmimus veda mokyklos įkūrėjas, Amerikos lietuvis prof. Edmundas Saliklis, jam talkina kolegos – prof. Brentas Nuttallis ir prof. Peteris Laursenas.

 

„Man džiugu, kad ši vasaros mokykla jau tapo svarbia mano fakulteto ir kultūros tapatybės dalimi. Vasaros mokyklos įtaka didėja, nes Kalifornijoje apie šią mokyklą jau žino ne tik joje dalyvavę studentai, bet ir jų tėvai, giminės, pažįstami. Mano kolegos tiesiog veržiasi į Lietuvą ir konkuruoja, kas ves paskaitas 2020-aisiais, 2021-aisiais metais. Pasiruošimas vasaros mokyklai trunka beveik vienerius metus, o informaciniai susitikimai dėl kitų metų vasaros mokyklos prasideda dar rudenį, prieš Padėkos dieną“, – pasakoja vasaros mokyklos iniciatorius E. Saliklis.

Atrankoje gali dalyvauti studentai, baigę antrą kursą, bet jau nuo pirmo kurso atsiranda norinčių mokytis kitų metų mokykloje. Studentai rūpinasi, kad studijų dalykų įvertinimai būtų pakankamai aukšti, kad nebūtų atmestos jų paraiškos. Šiemet norinčiųjų dalyvauti mokykloje buvo 52 CalPoly studentai, tačiau dėl griežtos atrankos pateko tik 25. E. Saliklio nuomone, tam turi įtakos ir finansai, nes mokykla yra mokama, ir nepakankamas studijų dalykų įvertinimas, o kai kuriems – pritrūksta motyvacijos. Šiemet mokykloje dalyvauja 33 studentai, 8 jų iš VGTU.

Edmundas Saliklis (VGTU nuotr.)

Per vasaros mokyklą Kalifornijos ir VGTU studentai įgyja daug specifinių įgūdžių. „Jie išmoksta MATLAB programavimo, susipažįsta su pastatų modeliavimu, naudodamiesi „SAP2000“ programa, nagrinėja etikos klausimus. Per praktinius užsiėmimus atlieka užduotis, naudodamiesi tiek „SAP2000“, tiek MATLAB įrankiais“, – teigia E. Saliklis.

Studentai nagrinės vėjo ir žemės drebėjimo sukeliamas apkrovas. „VGTU-CalPoly 2019“ mokyklos studentai tyrinės iš medienos pagamintas grindis, kurios lankstosi, esant žemės drebėjimo apkrovai. Palyginimui studentai analizuos gelžbetonines grindis, kurios nesilanksto, esant skersinei apkrovai. Atlikę analizes, pateiks gautus rezultatus. Per pratybas studentai mokysis programuoti, naudodamiesi MATLAB programa, atliks statybinę analizę. Jie palygins, ką gavo iš „SAP2000“ analizės ir rankiniu būdu atliktų skaičiavimų. Mokykloje bus įgyvendinti keturi didesni projektai, susiję su konstrukcinėmis sistemomis, kompiuterinėmis programomis bus lyginamos įvairios dizaino galimybės.

 

Paklaustas apie organizuojamus vasaros mokyklos lūkesčius, profesorius teigė, kad didžiausia motyvacija – kurti Lietuvos ambasadorius. „Jau yra apie 150 studentų, dalyvavusių vasaros mokykloje, kiekvienas jų įsimyli Vilniaus miestą. Tiek studentai, tiek jų šeimos nariai – visi jau žino ar bent yra girdėję apie Lietuvą“, – pasididžiavimo neslepia mokyklos organizatorius E. Saliklis.

Kiekvienais metais E. Saliklis siekia įkvėpti kuo daugiau mokykloje dalyvaujančių VGTU studentų, nori, kad jie susipažintų su mokyklos metodika, pedagogika, moderniomis ateities technologijomis.

 

„Vasaros mokyklos programa yra labai intensyvi akademiniu požiūriu, tačiau itin svarbi ir kultūrinė dalis. Norime, kad Kalifornijos studentai susipažintų su mums brangia Lietuva, pajustų gana komplikuotą jos istoriją. Vis sakau studentams, kad Lietuva yra krauju persmelkta žemė, bet jaunimas to nesupranta. Daugelis atvykusių studentų planuoja apsilankyti Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Šioje mokykloje studentai neatostogauja, nes kursas yra labai intensyvus, bet laiko pasidžiaugti Europos gyvenimu – tikrai užtenka. Gal kiek sunkiau VGTU studentams, kuriems reikia greit perprasti naują pedagogiką. Per vasaros mokyklą ugdome Lietuvos ateitį, o mūsų ateitis – inteligentiškas jaunimas“, – teigia E. Saliklis.

 

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet per mokymosi programą dalyviai ne tik turės intensyviai mokytis, bet ir dalyvaus kultūrinėje veikloje. Susipažins ne tik su Vilniaus miestu, bet viešės Kernavėje, Anykščiuose. Numatyta apsilankyti Arklio muziejuje, Siauruko muziejuje, pasivaikščioti Lajų taku. Mokyklos dalyviams suplanuotos trijų dienų pažintinės kelionės į Klaipėdą, Palangą, Nidą. Dalyviai lankysis Kryžių kalne, Plokštinės raketų bazėje, Palangos gintaro muziejuje, Kuršių Nerijoje, Raganų kalne, aplankys Kormoranų koloniją, Parnidžio kopą ir dalyvaus Vilniuje vyksiančiuose renginiuose.

 

Septintus metus organizuodamas vasaros mokyklą ir šešias savaites praleisdamas Lietuvoje, profesorius E. Saliklis siekia užmegzti naujus partnerystės ryšius su VGTU bendruomenės atstovais ir išlaikyti jau ilgus metus besitęsiantį bendradarbiavimą tarp VGTU ir Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto. E. Saliklis tikisi, kad ateityje galėtų būti vykdomos ne tik studentų, bet ir dėstytojų mainų programos.

Prie organizuojamos vasaros mokyklos įgyvendinimo prisideda aktyvus socialinis partneris UAB „Naresta“. Vasaros mokykla „VGTU-CalPoly 2019“ vyks iki rugpjūčio 2 d.

 

###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „QS World University Rankings 2019“ reitinguose VGTU patenka tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų ir yra techniškųjų universitetų lyderis Baltijos šalyse. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras. Turėdamas daugiau kaip 500 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų ir praktikų galimybes.

 

Daugiau informacijos: Kristina Lazickienė, VGTU Viešosios komunikacijos direkcija, el. p. kristina.lazickiene@vgtu.lt

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.