Šventinė savaitė džiugino įvykiais

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje šventinė savaitė buvo gausi džiaugsmingų įvykių. Mokykla bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondu „Gėrio trupinėlis“, kuris pasirūpino, kad iš AB „Swedbank“ gautume spintas visam įstaigos bendrabučiui ir kabinetams.

 

Šiemet Kaziuko mugė – etninės kultūros renginys – sutapo su vasario mėnesio Lietuvos kurčiųjų draugijos mėnraščio „Akiratis“, mininčio veiklos 30-metį, sutiktuvėmis, todėl šventė tapo dar įspūdingesnė. Tądien mokinių, virtusių prekybininkais, laukė staigmena. Prieš pradedant prekybą, mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė informavo, kad visų mėnraščio prenumeratorių laukia AB „Swedbank“ dovanos – puodeliai.

Prieš išdalydama mėnraščius ir dovanas, direktorė padėkojo mokyklos savanoriams: 2018 m. panevėžiečiui Gintautui Šimkui ir Timui Navagruckui, Panevėžio „Minties“ progimnazijos dešimtokui, „SEAT klubas Panevėžys“ atstovams Donatui Kasperavičiui, Andriui Šapavičiui ir Deividui Berčiui, mokyklos mokiniams Faustui ir Matui Butkevičiams, auklėtojams Artūrui Juknevičiui ir Ramūnui Kabeliui, naujajam mokyklos pavaduotojui ūkio reikalams Rimantui Puidokui ir kūno kultūros mokytojos Vijoletos Vanagienės šeimai bei draugams už pagalbą, pervežant ir iškraunant baldus. Suteikė žodį kovo 3 d. į Panevėžio miesto tarybą išrinktam Panevėžio klubo „Dviračiai“ prezidentui ir asociacijos „Tautos skydas“ pirmininkui Rimantui Narkūnui bei mokyklos sodininkui – savanoriui Gintautui Šimkui.

Pasidžiaugę dovanomis ir naujuoju mėnraščiu, mokiniai pradėjo prekybą: skanumynais, rankų darbo gaminiais ir kt. Prekės buvo tokios patrauklios ir gundančios, kad kaip mat pranyko nuo teniso stalų, tapusių prekystaliais. Du padėklai direktorės virtų uodeguotųjų varškės spurgų pradingo akimirksniu.

 

Iškilmingai paminėta ir Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Istorijos mokytoja metodininkė Laima Rutkauskienė parengė medžiagą apie ilgą ir sunkų kelią į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, priminė Lietuvos svarbiausius istorijos faktus. Skambėjo gražiausi posmai apie Lietuvą.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Laimutė Beinarauskienė padėkojo visiems mokiniams, dalyvavusiems dailyraščio konkurse Vasario 16-ąją, paskelbė ir apdovanojo nugalėtojus. Mokytoja pasidžiaugė, kad berniukų raštas buvo toks dailus, kad nenusileido mergaitėms.

Mokyklos mokiniai ir mokytojai, pasipuošę geltonos, žalios, raudonos spalvos atributika, prisijungė prie pilietinės akcijos „Gyvasis tautos žiedas“. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pasidžiaugti, kad turime tiek daug – laisvą Lietuvą.

 

Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo 2019 m. Lietuvos kurčiųjų moksleivių žaidynėse ir Lietuvos plaukimo čempionate. Panevėžiečių komanda grįžo su 7 medalių ir 2 taurių kraičiu. Toma Audickaitė šaškių varžybose užėmė I, plaukimo nugara 50 m distancija – II, plaukimo nugara 25 m distancija – III vietas; Jonas Švalbonas šaškių varžybose – I, Karina Liepaitė stalo teniso varžybose – II, Justina Čiplytė plaukimo nugara 50 m distancija – III, Saulė Serafinaitė šaškių varžybose – III vietas. Mokiniai pakliuvo į Lietuvos kurčiųjų moksleivių rinktinę ir kovo 22–24 d. Rygoje (Latvija) gins Lietuvos garbę.

 

Mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.