Sveikų dantukų šalyje su Kake Make ir Netvarkos nykštuku

Ankstyvoje vaikystėje išugdytas įprotis rūpintis dantukais yra svarbus tolesniam vaiko gyvenimui. Siekdamos formuoti teisingą tėvų ir vaikų požiūrį į dantukų ir burnos priežiūrą, Skuodo vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukų“ grupės pedagogės Laima Galdikienė ir Nida Rubinienė 2017–2018 m. vykdo sveikos gyvensenos projektą „Dantukai sveiki – šypsenėlė plati“. Tam pedagogės naudoja įvairiausias ugdymo formas: sveikatos valandėles, specialistų paskaitas, žaidimus, pasakas, įvairius eksperimentus, meninę veiklą…

Bene pati patraukliausia ir prieinamiausia ugdymo forma darželyje yra meninė raiška. Vaikas geriausiai savo mintis, jausmus ir potyrius išreiškia vizualiai, todėl buvo nuspręsta organizuoti piešinių konkursą, skirtą pasaulinei burnos sveikatos dienai paminėti, atkreipiant dėmesį į dantukų priežiūrą.

 

Konkursas „Sveikų dantukų šalyje“ vyko vasario–kovo mėnesiais, jame buvo pakviesti dalyvauti visų Skuodo rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų 3–7 metų amžiaus ugdytiniai, pedagogai, tėvai, kiti šeimų nariai. Konkursui buvo atsiųstas 91 kūrybinis darbelis iš keturių Skuodo rajono ikimokyklinių įstaigų. Konkurse dalyvavo 18 pedagogių, 76 vaikai. Mažieji piešiniuose vaizdavo sveikus, besišypsančius dantukus, jų priežiūros priemones, maisto produktus, o kaip kontrastą šiems produktams piešė dantukams kenkiantį maistą ir gėrimus. Geriausius piešinius (po vieną iš kiekvieno darželio) rinko kompetentinga komisija. Ji taip pat skyrė specialius prizus daugiausiai piešinių atsiuntusiai grupei ir mažiausiems dalyviams, kūrusiems kolektyvinį darbelį. O į baigiamąjį renginį – konkurso dalyvių piešinių parodą ir geriausių darbų autorių apdovanojimus – visus dalyvius sukvietė vaikų mėgstami personažai Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas.

 

Kakė Makė į šventę atvykusiems vaikams pareiškė, kad „valytis dantis – NUO-BO-DU! Ir kas sugalvojo tokią nesąmonę?“. Todėl Netvarkos nykštukui atiteko labai svarbi užduotis – įtikinti Kakę Makę, kad valytis dantukus yra būtina. Netvarkos nykštukas patikrino Kakės Makės ir vaikų dantukus stebuklingu aparatu „Dentodrilu“, surengė viktoriną „Ką aš žinau apie dantukus?“, pasiūlė pabraidyti po nešvarių šepetukų pelkę, kurioje plaukioja krokodilas, nevalantis dantų, o Kakė Makė pakvietė vaikučius į savo žaidimų kambarį, kuriame pasiūlė pavirsti į mikrobus, dantų pastą bei dantų šepetėlius ir suvaidinti trumpą pasakėlę „Dantukų miestelis“.

 

Šventei įpusėjus, atėjo laikas apdovanoti geriausius piešinius. Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas padėkojo ugdytiniams už neribotą fantaziją, įdėtą širdį ir nepakartojamus darbelius, o pedagogams ir tėveliams už tai, kad vaikus paskatino, pasiėmus teptukus ir pieštukus, „nukeliauti į dantukų šalį“, taip pat padėkojo konkurso rėmėjams.

Pagrindinis piešinių konkurso tikslas – išlaisvinant vaikų fantaziją apie menamą dantukų šalį, atkreipti dėmesį į būtinybę tinkamai prižiūrėti dantis – buvo pasiektas. Manome, kad konkursas ir baigiamasis renginys buvo informatyvus ir naudingas vaikams.

 

Skuodo vaikų lopšelio-darželio inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.