Sveikos gyvensenos veikla „Noriu augti sveikas“

Roma Jakštienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Suaugusieji rūpinasi vaiku ir pyksta, kai šis nevalgo to, kas jam pagaminta, o renkasi ne visai sveiką maistą. Ikimokyklinis amžius ypatingas tuo, kad šiuo metu formuojasi vaiko maitinimosi stereotipai, valgymo įpročiai, vienokios ar kitokios mitybos nuostatos. Negalima bausti vaikų ar versti valgyti tik tai, kas pagaminta, reikia ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą.

 

Norėdama vaikus plačiau supažindinti su vaisiais ir daržovėmis, jų savybėmis ir nauda, įgyvendinau sveikos gyvensenos projektą „Noriu augti sveikas“. Jame dalyvavo  Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Kačiukų“ grupės vaikučiai. Šiuo projektu siekta:

  • Supažindinti vaikus su maisto produktų įvairove.
  • Ugdyti draugiškumą, sužadinti teigiamas emocijas.
  • Plėsti supratimą apie vaistažoles, arbatas.
  • Skatinti kasdien vartoti daržoves ir vaisius.
  • Ugdyti tinkamus elgesio prie stalo įgūdžius.

 

ŽALIOJI PALANGĖ – pasisėjome prieskonių, krapų, petražolių, pasodinome tulpių, svogūnų, laistėme, prižiūrėjome, stebėjome jų augimą.

VIEŠNIA. Vaikų susitikimas su Marko mamyte – gydytoja Marija. Kalbėjomės apie sveiką ir nesveiką maistą, grūdinimąsi, asmens higieną, žaidėme, valgėme vaisius.

ŠVIEŽIAI SPAUSTŲ SULČIŲ DIENA. Iš apelsinų spaudėme sultis, o iš bananų, obuolių, moliūgų ir vandens susiplakėme kokteilį. Vaikams labai patiko pjaustyti, plakti, spausti ir ragauti.

DESERTO DIENA. Iš atsineštų įvairių vaisių gaminome desertą, kurį pagardinome graikišku jogurtu ir dribsniais. Buvo labai skanu!

Kiekvieną ketvirtadienį vaikai gėrė vaistažolių arbatėlę, vaišinosi pačių susidžiovintais vaisiais, medučiu.

 

Vaikai tikrai įgijo naujų žinių apie sveiką mitybą, susipažino su ekologijos principais. Buvo puoselėjamas draugiškumo jausmas, bendravimo įgūdžiai. Vaikai susipažino su daržovių ir vaisių įvairove, jų nauda sveikatai. Vaišindamiesi savo pagamintu maistu jie mokėsi mandagumo, paslaugumo, ramaus tarpusavio bendravimo. Tėvai buvo paskatinti peržiūrėti savo šeimos mitybos įpročius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.