Sveikas vaikas – laimingas vaikas

Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jos ugdymą. Mūsų siekiai – ugdyti visapusiškai sveikus vaikus, turinčius tvirtus sveikatos stiprinimo įgūdžius. Sveikatos ugdymo procesas orientuotas į vertybes, kurios, augant vaikui, plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma. Sveikas vaikas – tai aktyvus, linksmas, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių žmonių atžvilgiu. Jis – smalsus, aktyvus, judrus, vystosi harmoningai, turi gerai išlavintas funkcines ir fizines organizmo galimybes.

 

Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ grupės „Boružėlės“ 4–5 metų vaikai, auklėtojos Silvija Duobienė ir Odeta Sakalauskienė vykdė projektą „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“. Projekto tikslas – ugdyti sveikatą stiprinančius gyvensenos įgūdžius, saugant, puoselėjant ir stiprinant psichinę ir fizinę vaiko sveikatą, įtraukiant į projektą ir tėvus. Per projektą buvo rengiami sporto renginiai, įvairios veiklos, dalyvavome Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Šaltis, sniegas nebaisus – aktyvus esu visada“. Ikimokyklinio amžiaus grupėje tapome nugalėtojais. Į svečius buvo kviečiama sveikatos specialistė, prie projekto įgyvendinimo kvietėme prisijungti ir tėvus. Kasryt grupėje vyksta rytinė mankšta. Pakvietėme mamytę, kuri dirba fizioterapeute. Mažieji išbandė įvairias masažo priemones, mokėsi naudotis kraujo spaudimo aparatu ir pan. Darželio virtuvėje susipažinome su sveiko maisto gamyba, stebėjome gaminimo procesą. Sportavome lauke ir rudenį, ir žiemą. Vykdėme paspirtukų ir dviratukų fiestą. Gaminome įvairias kartonines mašinas, kurias išbandėme lauke. Susipažinome, kaip saugiai elgtis kelyje. Tėvelių iniciatyva ragavome įvairių arbatėlių, gardinome naminiu močiutės atneštu medumi. Siekdami gerinti vaikų pėdų būklę, taikėme įvairius pėdas stiprinančius pratimus ir vaikščiojimus basomis specialiai įrengtais takeliais – smėliu, kankorėžiais, kaštonais. Per Kalėdas vykdėme netradicinį renginį „Kalėdinė olimpiada“. Tėveliai kartu su vaikais dalyvavo įvairiose žiemos rungtyse. Visi buvo apdovanoti diplomais. Lauke surengėme žiemos olimpiadą su meškučiu. Vykdėme madų šou, per kurią vaikai, tėvelių pagamintais drabužiais iš antrinių žaliavų, žengė podiumu kaip tikri madų šou atstovai.

 

Dalyvaujame šių metų konkurse „Mano žalioji palangė“ tema „Pasaulis ant mano palangės“. Daržą sėjome netradiciškai: sėklas daiginome žaislinėse mašinose, taip pabrėždami, kad mūsų užaugintas derlius atvažiuoja iš įvairių pasaulio šalių. Dabar daržas jau perkeltas į lauką, kur laukiame derliaus pradžios.

Paskutinė numatyta veikla – sporto šventė kartu su tėveliais, per kurią varžysis „Boružėlių“ ir „Bitučių“ grupės.

Visos veiklos padėjo sukurti gerus tarpusavio santykius įstaigos bendruomenėje. Per projektą vaikai sužinojo apie sveiką mitybą, aktyvaus judėjimo ir grūdinimosi naudą, susipažino ir išbandė naujas fizinio aktyvumo priemones ir žaidimus. Siekėme, kad įgytos žinios ir įgūdžiai padėtų vaikams tausoti sveikatą, tapti aktyviais, užsigrūdinusiais ir laimingais vaikais.

 

Svarbu organizuoti gyvenimą, ugdymą(si), laisvalaikį taip, kad fizinis aktyvumas darytų teigiamą įtaką sveikatai, taptų sveikatos stiprinimo ir fizinio pajėgumo veiksniu. Kasdienis mūsų gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo, tik tada išties pajusime, kaip jaučiasi ir gyvena sveikas vaikas.

 

Šakių l.-d. ,,Berželis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.