Sulaukėme susidomėjimo iš pasaulio lietuvių

Gintarė Damanskytė
,
neformaliojo švietimo renginių organizavimo mokytoja

Vos prieš kelias dienas paskelbti Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro organizuojamo tarptautinio piešinių ir fotografijos darbų konkurso „Trijų spalvų istorija“ laureatai ir finalininkai. Jau trečius metus organizuojamas konkursas yra graži tradicija, skatinanti jaunuosius kūrėjus domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pagarbą savo tautos paveldui, atsigręžti į žmogų, pažinti tradicijas, stebėti kraštovaizdį, įžvelgti simbolius, užfiksuoti įvykius…

 

Šiais metais konkursas „Trijų spalvų istorija“ dedikuotas Pasaulio lietuvių metams paminėti. 2019-aisiais sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta „Lietuvių charta“, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė. Visi pasaulyje gyvenantys lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys yra vienos Lietuvos dalis, jos stiprybės, vienybės, pažangos ir išlikimo garantas. Ši dedikacija buvo didžiulė paskata ieškoti po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių bendruomenių kontaktų ir juos pakviesti dalyvauti konkurse. Atsiliepusieji į kvietimą džiaugėsi galėdami dalytis savo darbais ir su visais pasaulio lietuviais dalyvauti bendrame įvykyje. Konkurso „Trijų spalvų istorija“ organizatoriai visada sulaukdavo ne vieno šimto darbų. Tad šiais metais, kai konkursas iš respublikinio išaugo į tarptautinį, nuspręsta pasirinkti virtualaus konkurso kelią, kai visi dalyviai savo darbus – piešinius, fotografijas – pristato elektroniniu paštu. Tai ne tik supaprastino dalyvių iš tolimiausių pasaulio kampelių dalyvavimą, bet ir sutaupė daugybę kilogramų popieriaus! Įsivaizduojate, kiek vokų ir pašto ženklų būtų reikėję, kad atkeliautų daugiau nei 1400 konkursinių darbų? O darbų sulaukėme ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Baltarusijos, Islandijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kaliningrado, Lenkijos, Norvegijos, Šiaurės Airijos.

 

Konkurso organizatoriai atkreipė dėmesį, kad šiais metais sulaukta ypač daug fotografijos darbų. Džiugina, kad jaunieji menininkai keliauja į gamtą, fiksuoja „lietuviškas“ akimirkas, ieško naujų išraiškos formų.

Darbams vertinti sudarytos dvi kompetentingos piešinių ir fotografijos darbų vertinimo komisijos. Komisijų nariai džiaugėsi stipriais, išraiškingais, įdomiais jaunųjų kūrėjų darbais ir pabrėžė, kad kiekvienoje amžiaus grupėje išrinkti tik po tris geriausius buvo be galo sunku ir atsakinga. Kiekvienas kūrinys vertas padėkos, paskatos, apdovanojimo. Ypatinga konkurso organizatorių padėka skiriama visiems mokytojams, atkreipiantiems dėmesį į tautiškumą bei pilietiškumą skatinančius konkursus ir motyvuojantiems savo mokinius juose dalyvauti. Nors konkursas ir virtualus, visi jaučiamės jautriai ir kūrybiškai prisilietę prie mums visiems brangios temos – Lietuvos, taip bent mintimis pabuvę šioje gražioje trijų spalvų šalyje.

 

Visi esate ypatingi ir svarbūs Lietuvos ateities kūrėjai, kad ir kur begyventumėte. Būkite pasveikinti visi konkurso „Trijų spalvų istorija“ dalyviai, jų mokytojai ir tėvai!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.