Studijų parodoje – interaktyvus inžinerinių ir IT specialybių pristatymas

Vasario 8–10 d. vyksiančioje parodoje „Studijos 2018“ profesinis mokymas bus pristatomas kitaip – modernizuotoje Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ pirmojoje salėje šalies profesinio mokymo įstaigos eksponuos naujausias skirtingų ūkio šakų technologijas. Tarp labiausiai besiplėtojančių ir darbo rinkai aktualių sektorių – inžinerinės pramonės ir informacinių technologijų (IT) sritys. Joms per parodą ypatingą dėmesį skirs Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras.

 

Inžinerinė pramonė – svarbi ir nuolat modernizuojama sritis

 

Ketvirtoji pramonės revoliucija pokyčių įnešė ne tik į gamybos sektorių – siekdamos ypač aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo kokybės pasistiebė ir profesinį mokymą organizuojančios įstaigos. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre 2014-aisiais atidaryti du modernūs Inžinerinės pramonės ir Energetikos sektoriniai praktinio mokymo centrai. Siekiant atnaujinti praktinio mokymo bazes ir įsigyti modernių įrengimų investuota 4,7 mln. eurų. Daug dėmesio skirta profesijos mokytojų kvalifikacijai kelti bei mokymo programoms atnaujinti.

 

Inžinerinės pramonės perspektyvomis patiki vis daugiau jaunuolių, o inžinerines specialybes drąsiau renkasi ir merginos. Mokymo centre mechatroniką studijuojanti Austėja Kuodytė džiaugiasi savo pasirinkimu ir šypsosi, kalbėdama apie vyraujančius stereotipus: „Panašūs stereotipai man tiesiog kelia juoką, juk nešioti plytų man nereikia, sunkumų nekilnoju, o tai, ką galiu padaryti pasitelkusi savo protą ir kūrybiškumą, man puikiai tinka. Pamenu, kad nuo vaikystės jutau potraukį darbui su technika ir mechanizmais: nuolat knietėjo kažką pačiai suremontuoti, pagaminti savo rankomis. Mano tėtis ‒ tikras auksarankis. Jis viską namie remontuodavo ir konstruodavo pats, o aš, būdama maža, buvau šalia, padavinėjau įrankius, vėliau jau stipriau pagelbėdavau. Tad technika man niekada nebuvo joks baubas, priešingai ‒ itin įprasta ir kasdieniška. Jei savo darbu ir veikla galėsiu kažkaip padėti žmonėms buityje ar gamybos procesuose, labai džiaugsiuosi ‒ tai mane motyvuoja“, – pasakoja mergina.

 

Studijų parodos stende „Inžinerinė pramonė ir energetika“ lankytojai kviečiami išbandyti suvirinimo stimuliatorius ir robotus, 3D spausdinimą naudojant „Solidworks“ programą prototipams kurti, elektros technologijas ir elektropneumatinės automatikos sistemas, loginius valdiklius. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras taip pat suteiks galimybę graviruoti vardinius suvenyrus programinio valdymo staklėmis.

 

Lankytojams stebinti – naujausios technologijos ir sėkmės istorijos

 

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras parodos lankytojus ragina aplankyti stendą „Kompiuterija“. Ekspoziciniame stende vyks įvairios interaktyvios veiklos, per kurias bus kuriamos hologramos ir mobiliosios programėlės, mokomasi kompiuterinės grafikos pradmenų, 3D skenavimo ir spausdinimo bei šviesų valdymo pulto konfigūravimo, išbandomos virtualios realybės technologijos ir organizuojami programavimo žaidimai „Greenfoot“ aplinkoje bei programavimo Java ir C# kalbomis konkursas.

 

Kaip rodo stojančiųjų patirtis, IT sektorius tampa tramplynu sėkmingos karjeros link ir tiems, kurie nori kardinaliai pakeisti savo veiklos kryptį. Darbų saugos specialistė ilgą laiką džiaugėsi savo profesiniu pasirinkimu, bet po motinystės atostogų, ūgtelėjus vaikams, panoro iššūkių: „Norėjau pokyčių, kaip tik tuo metu į mano akiratį pakliuvo „Akademija.IT“ kvietimas mokytis. Sėkmingai įveikusi studentų atranką ilgainiui supratau, kad tai man didelis iššūkis, tačiau tikrai juo džiaugiuosi ir tikiu, jog mano pasiryžimas duos vaisių“, – teigia būsima testuotoja Laura Baltrukonė.

„Akademija.IT“ buvo įkurta 2014-aisiais. Šios iniciatyvos ėmėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras kartu su asociacijomis „Infobalt“ ir „Tech City“.

 

Panašius sėkmės pavyzdžius ir perspektyvas IT sektoriuje pirmąją parodos dieną pranešime „Globaliai karjerai reikia IT“ aptars nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacijos „Infobalt“ švietimo ekspertė Monika Simaškaitė. Pranešėja į susitikimą, kuris vyks 1.1. konferencijų salėje, kviečia vasario 8 d. 11 val. 5 min.

 

Parengta pagal Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.