Specialiųjų poreikių turinčių mokinių integracija

Vaiva Siutilienė, Janina Dautartienė
,
Kėdainių specialiosios mokyklos mokytojos

Spalio 7–11 d. Graikijos saloje, Kretoje, vyko šeštasis tarptautinio „Erasmus+“ projekto „I am here, too“ partnerių susitikimas, kurio tikslas – integruoti skirtingų šalių specialiųjų poreikių turinčius mokinius atlikti bendrą dainą anglų kalba.

Pirmąją vizito dieną mus pasitiko berniukai su gitaromis, tradicinėmis dainomis, o merginos pakvietė kartu šokti nuotaikingą šokį. Kiekvienos šalies atstovai prisistatė mokyklos bendruomenei pasakodami apie save ir savo mokyklą, mėgstamiausias veiklas. Šie pristatymai „Music school Therisou“ mokiniams leido geriau pažinti svečius. „Baltos nedidelės klasės, platūs koridoriai, daug projektinės veiklos nuotraukų su besišypsančiais mokiniais, pro mokyklos langą matoma jūra“, – savo mintis išreiškė 6 klasės mokinė Paulina Leškutė.

 

Visos šalys atliko namų darbus: klausėsi graikų kurtų melodijų ir mokėsi dainų žodžių. „Pirmą kartą išgirdus dainas, jos atrodė labai sudėtingos, neįprastos. Į repeticiją ėjome su baime, kurią greitai išsklaidė draugiškos mokinių šypsenos, palaikymas, nuoširdus bendravimas. Anny, pasinaudodama telefono vertėju, padėjo man suprasti mokytojos skirtą užduotį. Tad repeticija vyko sklandžiai, įdomiai, nors man viskas buvo nauja ir netikėta“, – įspūdžiais dalijosi 7 klasės mokinė Gabija Staniulytė.

„Per seminarą „Inkliuzinis SUP mokinių ugdymas muzikos mokykloje“ turėjome galimybę susipažinti su šios mokyklos mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokymo ypatumais, stebėti vieno mokinio pasiekimų rezultatus. Lavėjant muzikiniams įgūdžiams, nuosekliai mažinama pagalba mokiniui, jis jaučiasi visaverčiu mokyklos bendruomenės nariu“, – mintis dėstė mokytoja Janina Dautartienė.

„Labai didžiuojuosi savo mokinėmis Gabija Staniulyte ir Paulina Leškute, išraiškingai, drąsiai, emocingai atlikusiomis lietuvių liaudies dainą „Pelėda“, sudainavusiomis bendrą dainą chore ir nepabūgusiomis didžiosios teatro scenos“, – džiaugėsi mokytoja Vaiva Siutilienė.

Choro mokytoja Alexandra Koreli buvo sužavėta šauniais, imliais mokiniais ir puikiai sudainuota bendra choro daina.

 

Išvykę ne tik dirbome, bet ir susipažinome su Chanijos miesto senamiesčiu, įspūdingu švyturiu ir apylinkėmis, 3000 metų senumo alyvmedžiu.

Grįžome kupinos neišdildomų įspūdžių, naujų patirčių ir emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.