Šokančios Baltijos rankos

Ilona Vaitulionytė

Kas? Šokančios Baltijos rankos.

Kur? Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje.

Kodėl? Kad pačia nuostabiausia muzikos kalba pasakytume: „Baltijos keliui 30!“

 

Baigėsi trečiasis tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu ne tik mūsų gimnazijoje, Klaipėdos mieste, bet ir visame muzikiniame Klaipėdos regione. Džiugu suvokti, kad jis jau tapo mylimas mūsų svečių, dalyvių, tėvelių, kad kasmet sulaukia vis didesnio atgarsio ir noro sugrįžti. Trečius metus vykstančio festivalio siekis – sudominti muzikuojantį jaunimą, patraukliai populiarinant klasikinę muziką per fortepijoninę kūrybą Klaipėdos regione. Kiekvienais metais festivalis subrandina naują temą, o šiemet jis turėjo ir savo potemę. Itin daug dalyvių sudomino šių metų tema – Baltijos kelio 30-metis, potemė – kompozitoriaus Eduardo Balsio, kurio vardu pavadinta ir mūsų gimnazija, 100-mečio paminėjimas.

 

Net 8 Lietuvos ir 3 Latvijos miestai atsiliepė į mūsų kvietimą: 80 mokinių ir 50 juos atlydėjusių mokytojų iš 13 mokyklų pareiškė norą dalyvauti keturiuose teatralizuotuose koncertuose. Dvi dienas jie ne tik gilino, plėtė žinias apie XVII–XX a. Baltijos šalių muziką, kultūrą, bet ir patys patyrė muzikavimo džiaugsmą, demonstravo savo meninius gebėjimus, atskleidė individualumą, artistiškumą, ugdė sceninius įgūdžius. Po kiekvieno koncerto prie arbatos puodelio improvizuotoje Gedminų dvaro svetainėje drauge dalijomės smagiais įspūdžiais ir stiprinome draugystę tarp Baltijos šalių muzikuojančių mokinių ir mokytojų. Įdomi ekskursija senamiesčiu ir Klaipėdos laikrodžių muziejuje papildė festivalio programą ir paliko gilų įspūdį mūsų svečiams.

 

Visus keturis teatralizuotus koncertus, emocingai palaikomus klausytojų, skirtingose miesto erdvėse išradingai vedė gimnazijos mokytojos: gimnazijoje – „Baltijos kelias“ (aš, Ilona Vaitulionytė), „Metas šokti“ (Lina Bėkšienė), Tautinių kultūrų centre – „Šokančios rankutės“ (aš, I. Vaitulionytė), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje – „Valsuojančios rankos“ (Rasa Riepšienė).

Kultūrinį įvykį jau trečius metus inicijuoja ir organizuoja gimnazijos mokytojos Valdonė Kučinskienė, Danguolė Railienė, Rasa Riepšienė, Valentina Potejenko ir aš, I. Vaitulionytė.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.