Socialinio verslo entuziastai renkasi į festivalį „GoSocial“

Spalio 18 d. socialinio verslo atstovai ir studentai susitiks festivalyje „GoSocial“, kuris vyks menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29). Jaunatviško formato renginiu siekiama supažindinti dalyvius su socialinių inovacijų koncepcija, pristatyti kūrybiškus būdus socialinėms problemoms spręsti, pasitelkiant verslo principus ir metodus.

„Socialinio verslo festivalis bendroje erdvėje sujungs praktikoje sėkmingai veikiančius socialinius inovatorius ir studentus, kurie žinių apie socialinį verslą dažniausiai semiasi teoriškai. Norime pristatyti tiek jau žinomus socialinius verslus, tokius kaip „Pirmas blynas“ ar „Textale“, tiek ir pradedančiuosius, pavyzdžiui, Lietuvos neįgaliųjų forumo iniciatyvą „All Invited“, – sako renginio organizatorė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros asistentė dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė.

 

Pasak organizatorės, festivalio ir mugės formatas buvo pasirinktas sąmoningai, siekiant paskatinti tiesioginį dalyvių bendravimą ir suteikiant galimybę studentams dalyvauti daugelyje dirbtuvių ir praktinių užsiėmimų. Festivalyje dalyvaujantys socialinių verslų ir universitetų atstovai iš užsienio pristatys savo istorijas ir patirtis, nes tiek Jungtinė Karalystė, tiek Italija turi gilias socialinio verslo tradicijas.

Visą dieną menų fabrike „Loftas“ bus pristatomi Lietuvoje veikiančių socialinių verslų pranešimai, vyks mokymai, dirbtuvės. Socialinių verslų atstovai priims visus besidominčius jų veikla – čia bus galima bendrauti su socialiniais inovatoriais, susipažinti su jų paslaugomis ir gaminamais produktais. Lietuvoje veikiančių socialinių verslų mugėje dalyvaus „Textale“, „Kūrybos kampas 360“, „Laimingi mūsų namai“, „Miesto laboratorija“, „Tėviškės namai“, „Inovatorių slėnis“, „Penki pojūčiai“, „Kavos galia“, „Share the Light“, „Pirmas blynas“, „Verslas ar menas“.

 

Jaunieji dalyviai galės diskutuoti svarbiomis temomis tarptautiniuose seminaruose, kuriuos ves iš Italijos ir Jungtinės Karalystės atvykę ekspertai. Dalyviai galės patys ieškoti atsakymų socialinio darbo pritaikymo srityje, kūrybiškai nagrinėti iškeltus klausimus.

Festivalį užbaigs tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ seansas – bus rodomas filmas „Paskutinis piemuo“ apie paskutinį senųjų piemenavimo tradicijų besilaikantį olandą, kuris susiduria su neoliberalia šių laikų sistema. Po filmo peržiūros vyksiančią diskusiją ves socialinio verslo iniciatorius Mindaugas Danys.

 

Festivalį organizuoja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo institutas.

Renginys ir kino seansas – nemokami. Festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos švietimo, sporto ir mokslo ministerija.

Festivalio programa.

 

Vilniaus universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.