Skatinti politinį aktyvumą

Giedrius Eidukis
,
8 klasės mokinys

Šilutės Pamario pagrindinė mokykla ir vėl atstovauja Lietuvai tarptautiniame „Erasmus+“ projekte. Jame dalyvauja dar keturios šalys: Olandija, Italija, Lenkija ir Portugalija. Šį kartą projektas „Raise your Voice, Cross your Borders“ skatina politinį jaunų žmonių aktyvumą. Sausio mėnesį vyko du susitikimai su vietos politikais, per kuriuos projekto dalyviai turėjo galimybę ne tik sužinoti politikų nuomonę vienu ar kitu klausimu, bet ir išreikšti savo mintis ar abejones.

 

Mero pavaduotojas Algis Bekeris džiaugėsi, kad bendrauti su mokiniais yra įdomu, nes jie atviri ir smalsūs. Iš tiesų tiek jie, tiek mokytojai (Vilma Jančauskienė, Violeta Stanišauskienė, Asta Grigalienė ir projekto koordinatorė Iveta Ambriulaitienė) buvo įsitraukę į pokalbį. Visus domino daugybė klausimų. Keletas iš jų buvo tiesmuki ir iliustravo situaciją Šilutės rajono taryboje. Paklaustas, koks yra jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių santykis taryboje ir koks jauniausiojo tarybos nario amžius, A. Bekeris atsakė, kad jauniausias tarybos narys yra 34 metų ir jis yra vienintelis dar 40 metų neturintis politikas. Dauguma tarybos narių yra vyresni nei 45 metai. Mero pavaduotojas pabrėžė, kad trūksta jaunų politikų, kurie taryboje galėtų rodyti iniciatyvą. Jis akcentavo, kad jaunimas dažnai yra įvairių projektų ir programų varomoji jėga, stengiasi kažką pakeisti, kad situacija gerėtų. Vyresnioji karta nėra tokia kategoriška.

 

Beatričės Stonytės nuotraukos 

Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė, paklausta, ar rajono politikai turi įtakos gerinant švietimo sistemos padėtį, atsakė, kad rajono politikai gali tik optimizuoti mokyklų tinklą – uždaryti tas, kuriose mokosi labai mažai mokinių, sudarant jiems sąlygas pasiekti didesnę ugdymo įstaigą. Tai leidžia sutaupyti pinigų ir nupirkti geresnį inventorių kitoms mokykloms. Mokinius labai domino, kokie yra teigiami ir neigiami politinės jėgos bruožai. S. Tamašauskienė kaip neigiamą bruožą įvardijo populizmą. Jos nuomone, populizmas – tai politikų pastangos bet kokiomis priemonėmis būti populiariems, įskaitant ir pažadus, kurių negalės ištesėti. Politikė atkreipė dėmesį ir į teigiamus bruožus: sąžiningumą, principingumą, ilgalaikes tradicijas, kurios politinėse partijose formuojasi metų metus ir kurių politikai įsipareigoja laikytis.

 

Susitikimai su politikais – tai tik pirmasis projekto etapas. Vėliau bus vykdomos įvairaus pobūdžio veiklos tiek Lietuvoje, tiek partnerių šalyse. Visos veiklos bus skirtos jaunimo politiniam sąmoningumui ugdyti. Galima tik pasidžiaugti, kad Šilutės Pamario pagrindinė mokykla suteikė savo mokiniams galimybę dalyvauti tokiame projekte. Šis projektas itin aktualus Šilutei ir visai Lietuvai, nes jaunų politikų nėra daug ir tik šviesdami sudominsime jaunimą politika ir skatinsime tapti gerais politikais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.