Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazija dalyvauja „Erasmus+“ projekte

Virginija Rupainienė
,
Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokytoja, projekto darbo grupės narė

Lapkričio 6 d. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokytojai susirinko į „Erasmus+“ KA1 projekto „Už klasės ribų“ pristatymą. Šis projektas gimnazijoje vykdomas nuo 2018 m. spalio ir tęsis iki 2020 m. gegužės. Įgyvendinant tarptautinį bendradarbiavimo projektą užmegzti ryšiai su Barselonos Šventosios Šeimos mokykla (Escola Sagrada Familia).

Spalio 21–25 d. projekto darbo grupė – projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Danguolė Naujokienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Vilma Bartušienė, biologijos mokytoja Žavinta Daukšienė ir aš, tikybos mokytoja Virginija Rupainienė, – vykome į Barseloną ir turėjome galimybę tris dienas dalyvauti šios mokyklos veikloje, semtis patirties, dalytis patirtimi ir informacija apie mokykloje vykdomą ugdymo veiklą.

 

Per viešnagę buvome supažindintos su mokykla, kuri yra pusiau valstybinė katalikiška, įsikūrusi senamiestyje, išorėje neužimanti daug vietos, bet viduje turinti vidinį kiemą, ugdymo erdves ant stogo. Apžiūrėjome klases, biblioteką, mokyklos laboratoriją. Mus sutiko draugiški, atviri ir nuoširdūs mokytojai ir mokiniai. Per šias dienas stebėjome keletą pamokų, netradicinių veiklų. Didžiausią įspūdį padarė tai, kad visi mokiniai nuo pradinukų iki vyresniųjų kiekvienoje pamokoje naudojasi planšetiniais kompiuteriais. Juose atlieka užduotis, ruošiasi pristatymams, mokytojai skelbia mokomąją medžiagą. Mokykloje pamokos vyksta ne tik gimtąja katalonų, bet ir anglų kalba. Mokykla jau septintus metus dalyvauja ugdymo procese, kur, siekdami, kad mokiniai įgytų kuo daugiau kompetencijų ir galimybių šiandieniniame pasaulyje, aktyviai vartoja anglų kalbą derindami ją su gimtąja. Mokytojai taip pat dalyvauja anglų kalbos mokymuose. Visose pamokose mokiniai daugiau naudoja patyrimines veiklas: eksperimentus, žaidimus, grupines kūrybines užduotis, kurios pamokas padaro gyvas ir aktyvias. Mūsų gimnazijos mokytojos pristatė gimnaziją, supažindino su Lietuva.

 

Aplankyta mokykla trejus pastaruosius metus vykdo daug „Erasmus+“ projektų: bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Turkijos, Austrijos, Prancūzijos, Lenkijos ugdymo įstaigomis. Džiaugiamės, kad ir Lietuva dabar jau įtraukta į šios mokyklos „Erasmus+“ garbės galeriją.

Ši kelionė mūsų gimnazijos mokytojams buvo puiki galimybė įgyti patirties, tobulėti ir tapti tarptautinio bendradarbiavimo partneriais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.