Saugaus interneto savaitei praėjus

Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė
,
anglų kalbos mokytoja
Rasa Rusovičiūtė
,
socialinė pedagogė

Vasario 5 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena (#SaferInternetDay). Ja siekiama skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų tema „Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a Better Internet“).

 

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (LKNUC) šiai dienai paminėti vasario 4–8 d. vyko įvairios veiklos: pradinių klasių mokiniai dalyvavo asociacijos „Langas į ateitį“ lipdinių konkurse „Draugiškas internetas“, per kurį parengiamosios klasės mokiniai klijavo aplikacijas, antrokai lipdė iš molio, o trečiokai iš tešlos formavo ir kepė draugiško interneto simbolį – meškiuką. Visą savaitę mūsų centro ugdytiniai, Saugaus interneto jaunimo forumo (SIJF) nariai, dalijosi gerąja patirtimi – bendraamžiams vedė prevencines pamokėles „Jaunimas jaunimui“, dalyvavo LKNUC tarptautiniame „eTwinning“ projekte „SID 2019!“. Džiaugiamės, kad prie šio projekto prisijungė Kroatijos, Italijos, Slovakijos, Portugalijos, Rumunijos ir Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai bei pedagogai. Per šį projektą vyko „Kahoot“ viktorina, mokiniai dalyvavo projekto logotipo konkurse ir kūrė komiksus. 5–8 klasių mokiniai ir I–IV klasių gimnazistai dalyvavo Vilniaus technologijų mokymo centro socialinio pedagogo Tomo Morkūno ir 2-ojo Vilniaus policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Dianos Ponidzelskienės paskaitose apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose.

 

Vasario 5 d., minėdami Tarptautinę saugesnio interneto dieną, 8, II ir III klasių mokiniai vyko į projekto „Saugesnis internetas“ organizuotą renginį „Pokalbis kitaip“ „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre, kur žiūrėjo filmą „Interneto valytojai“. Taip pat dalyvavo pokalbyje, per kurį savo patirtimi ir patarimais dalijosi Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos (SO5) 3-iojo skyriaus viršininkas Vytautas Tuinyla ir VšĮ „Vaikų linijos“ psichologai Justina Stefanovič ir Andrius Baleženčius. 6, 7 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikiančiose dirbtuvėse „Pats sau“, kur savo idėjas pavertė tikrove ir naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis kūrė mobiliųjų telefonų programėles. Visiems mokiniams ir jų tėveliams buvo išdalytos skrajutės apie saugumą virtualioje erdvėje ir informacija, kur kreiptis susidūrus su netinkamu turiniu ar elgesiu internete. Tad būkime saugūs virtualioje erdvėje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.