Rudens sekliai atsisveikina

Aurelija Dirginčienė
,
pradinių klasių mokytoja

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4b klasės mokiniai mokslo metus pradėjo dalyvaudami „eTwinnning“ projekte „Rudens sekliai“ (angl. „Autumn Spies“). Mokiniai iš skirtingų Lietuvos ir užsienio mokyklų ieškojo rudens požymių, juos fotografavo, atliko rudeniškas užduotis, paminėjo rudens šventes, ugdė naudojimosi informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis įgūdžius, lavino vaizduotę ir kūrybiškumą, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Kiekvienas vaikas pagal savo gebėjimus buvo įtrauktas į projekto veiklas. Mokiniai mokėsi bendrauti interneto erdvėje, apsikeisti savo mintimis, užduotimis, aptarė vienas kito darbus ir mokėsi juos įvertinti, išsakydami savo nuomonę.

 

Iš pradžių mokiniai dirbdami poromis ir mažomis grupelėmis paruošė žaismingus prisistatymus – filmukus anglų kalba, darė rudeniškus koliažus, naudodami savo piešinius ir nuotraukas, kurias fotografavo mokyklos kieme, močiutės sode ar miške. Ketvirtokai taip pat kūrė nuotaikingus eilėraščius ir miniatiūras apie rudenį, susipažino su japoniškuoju haiku žanru, kūrė rudeniškus haiku lietuvių ir anglų kalbomis. „Wordart“ ir „Shapego“ programėlėmis rengė žodynėlius, „Crossword Puzzle“ taip pat labai tiko anglų kalbos žodžiams apie rudenį įtvirtinti. Vyko ne viena integruota lietuvių ir anglų kalbų pamoka, per jas buvo kuriami žodynai.

 

Ruduo – derliaus metas. Vaikai dalyvavo linksmųjų daržovių parodėlėje, „Daržovių mūšyje“ ir su partneriais dalijosi savo įspūdžiais iš šių renginių. Džiaugėmės Tauragės „Aušros“ progimnazijos pailgintos grupės sveikinimu. Atsilygindami ir atsidėkodami vaikai pagamino rudeniškus knygų skirtukus, kuriuos išsiuntė naujiesiems draugams. O kur dar įdomios partnerių (Kėdainių „Aušros“ progimnazijos) užduotys, kurios pagyvino ne tik projektinę veiklą, bet ir pamokas. Projektas atsisveikina, o ketvirtokai tikisi, kad ateityje dar ne kartą virtualiai susitiks su projekto draugais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.