Respublikinis teorinis-praktinis seminaras „Judėjimo džiaugsmas“

Berutė Laureckienė
,
direktorė

Viena prioritetinių Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ krypčių – vaikų sveikatos stiprinimas ir saugumo užtikrinimas. Siekiant perteikti vaikams sveikos gyvensenos ir savisaugos įgūdžius, ugdytojams svarbu rūpintis savo sveikata, palaikyti gerą fizinę formą. Fizinės sveikatos stiprinimas glaudžiai siejasi su emociniu intelektu, kurio skatinimas yra visuminės vaiko sveikatos sudėtinė dalis. Ugdymo įstaiga ilgus gyvavimo metus savo pavyzdžiu rodo, kaip reikėtų sveikai gyventi ir rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu.

 

Spalio 23 d. vyko respublikinis teorinis-praktinis seminaras „Judėjimo džiaugsmas“. 37 dalyviai iš ikimokyklinių įstaigų susirinko ne tik išklausyti lektorių pranešimų, bet ir praktiškai patirti judesio naudą bei perteikti žinias ugdytiniams ir jų tėvams. Džiugu buvo matyti socialinius partnerius iš Panevėžio r. Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ atstovus ir kitus svečius. Panevėžio miesto asociacijos „Visada su sportu“ administratorė, šiaurietiško ėjimo trenerė Taisa Balčiūnienė pranešime „Sveikata ir džiugesys vaikštant šiaurietiškomis lazdomis“ atskleidė, kaip reikia valdyti specialias lazdas, kad būtų nauda sveikatai, papasakojo apie jų atsiradimo kilmę ir pradžią Lietuvoje. Trumpa teorinė dalis vedė į praktinį užsiėmimą kieme, kur seminaro dalyviai galėjo trumpam pajausti ėjimo šiaurietiškomis lazdomis privalumus. Dauguma panoro taikyti šį džiaugsmingą ir naudingą judėjimo būdą savo kasdieniame gyvenime.

 

Po pertraukos, per kurią visi galėjo apžiūrėti sporto salę, kiemo erdves, grupių patalpas, paklausyti informacijos apie stendinius pranešimus, dalyviai susibūrė išklausyti Panevėžio miesto „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro specialiosios pedagogės, Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros dėstytojos, „Sveikatos akademijos“ narės Birutės Kaminskienės pranešimo „Kam reikalingas kamuolys?“. Tik judesys palaiko jaunystę. Nejudant iš karto silpsta širdis, mažėja viso organizmo gyvybingumas, kūnas nebegauna jam reikalingų medžiagų ir praranda ištvermę. Tų žmonių, kurie mankštinasi, širdies susitraukimo dažnis yra mažesnis, ne taip pavargsta širdis. Viena iš naudingų vaikams ir suaugusiesiems priemonių yra judėjimas su kamuoliu: jis atpalaiduoja, padeda taisyklingai laikysenai ir stuburui. Be to, tai daug nekainuoja. Birutė Kaminskienė sporto salėje susirinkusiems seminaro dalyviams suteikė galimybę atlikti pratimus su kamuoliais.

 

Seminaro pabaigoje aš, darželio direktorė Berutė Laureckienė, vedžiau diskusiją apie judesio naudą. Dalyviai buvo paskatinti reflektuoti ir mintis surašyti spalvotuose lapeliuose. Džiugu, kad atsiliepimai buvo geri. Supratome, kad užimtiems žmonėms reikia kuo daugiau praktinių veiklų. Teorinės informacijos, kurią gali skaityti internete, yra begalė ir ji visiems prieinama. Seminaro apibendrinimo rezultatai parodė, kad kitais metais reikia tęstinio praktinio seminaro.

Išnaudokime kiekvieną galimybę judėti. Jei galime kažkur nueiti pėsčiomis, eikime, lipkime laiptais, važiuokime dviračiu ikt. Judėkime savo ir aplinkinių sveikatai ir džiaugsmui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.