Projektinė veikla skatina pažinti savo šalį

Jovita Ponomariovienė
,
VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjaus vadovė
Julija Jatkauskaitė
,
projekto koordinatorė

VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus, vykdydamas „Erasmus+“ projekto „Aš labai myliu savo šalį“ (angl. „I’m Really Proud of my Country“) veiklas, suteikia galimybę vaikams geriau pažinti savo šalį, jos etnokultūrą, valstybės institucijų veiklą. Šio projekto tikslas – skatinti vaikų ir mokytojų iš įvairių Europos Sąjungos šalių ugdymo institucijų kultūrinę komunikaciją, praplėsti mokyklų bendruomenių supratimą apie savo ir kitų Europos šalių kultūros paveldą, jo skirtumus ir panašumus. Etninė kultūra ugdo mokėjimo mokytis, asmeninę, socialinę, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo kompetencijas, formuoja tautos kultūrine patirtimi grindžiamą kūrybiškumą, tautinę ir pilietinę savimonę. Per projektą puoselėjama vaikų tautinė tapatybė, ugdoma asmenybė, turinti brandžią tautinę savimonę ir savigarbą. Projekte taip pat dalyvauja Ispanijos, Turkijos, Graikijos, Estijos, Rumunijos ikimokyklinio / bendrojo ugdymo mokyklos.

 

Projektas suskirstytas į smulkesnius projektus. Daugiausia dėmesio skyrėme savo šalies simboliams – vėliavai, himnui, herbui – pažinti. Vaikai aiškinosi savo šalies pavadinimo atsiradimo kilmę, skaitė legendas. Buvo organizuojami susitikimai su žymiais šalies žmonėmis, vykdomos edukacinės veiklos Valstybės pažinimo centre, Lietuvos Respublikos Seime, Valdovų rūmuose. Vaikai įvairiomis kalbomis rašė pačius gražiausius žodžius ir juos dekoravo.

„Rytas su liaudies pasaka“ – taip prasidėdavo kiekvienas žiemos rytas. Pasakas skaitė pedagogai, tėveliai, patys vaikai. Buvo parengtas stalo teatras, sukurtos dekoracijos, lėlės, vaidinamos įvairios pasakos. Vaikai aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje vykstančią edukaciją „Liaudies pasakos lėlių teatre“.

Apie tautinį kostiumą mažieji žino mažai, todėl pedagogai itin stengėsi parodyti regionų tautinių kostiumų skirtumus, savitumą, ornamentus. Vienbalsiai nutarta, kad tautinis kostiumas – tai gražiausias šalies drabužis.

Didelį įspūdį vaikams paliko edukacija „Lietuviškos duonelės kepimas“: kiekvienas savo rankelėmis minkė tešlą ir formavo kepalėlį duonos. Edukacijoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“ mažieji susipažino su senoviniais darbo įrankiais, sužinojo, kaip grikiai buvo sėjami, auginami, kuliami ir kt. O artėjant gražiausiai metų šventei, šv. Kalėdoms, vaikai ne tik susipažino su švenčių papročiais, bet ir mokėsi kepti kūčiukus, rišo sodus.

 

Projekto veiklos įpusėjo. Visos projekte dalyvaujančios ugdymo įstaigos siunčia pristatymus, filmuotą medžiagą. Taip galime geriau pažinti projekto partnerių šalių kultūrą, tradicijas, papročius.

Tikimės, kad Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjaus vaikų laukia dar daug emocijų ir šiltų įspūdžių, įdomaus bendravimo ir nepamirštamų akimirkų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.