Projektas, atveriantis duris į ateitį

Rita Grinienė
,
lietuvių kalbos mokytoja
Vida Kasputienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tauragės r. Batakių pagrindinė mokykla kartu su mokiniais ir mokytojais iš Portugalijos, Estijos, Graikijos ir Ispanijos vykdo tarptautinį projektą „Open Doors – Open Minds to the Future“ pagal „Erasmus+“ programą. Gegužės pradžioje projekto dalyviai iš visų šalių partnerių susitiko mūsų mokykloje. Tai buvo tikrai įsimintina ir netradicinės veiklos kupina savaitė. Pirmąją projekto dieną Batakių pagrindinėje mokykloje vyko sutikimo koncertas, kiekvienos šalies mokiniai pateikė pranešimus apie savo šalies unikalius gamtos objektus, o žinias įtvirtino žaisdami grupinį žaidimą interaktyvioje programoje „Quizlet“. Vėliau visus pakvietėme ant Aukaimio piliakalnio, kur laukė įdomi etninė programa: liaudies dainos, šokiai, tradicinės vaišės, pažintis su mūsų miestelio istorija ir kultūra.

 

Antrąją projekto dieną dalyvavome edukacinėse veiklose Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijoje, Vandenilio energetikos technologijų centre. Sužinojome daug įdomių dalykų apie atsinaujinančią energetiką. Apsilankėme ir Kauno IX forto muziejuje.

Gegužės 8 d. Švėkšnos tradicinių amatų centre dalyvavome edukacijoje „Vėtrungės – magneto dažymas“. Per edukaciją susipažinome su kuršių vėtrungių ir kurėnų istorija, vėtrungės simbolių ir spalvų reikšmėmis, gamybos procesu. Kiekvienas mokinys gavo po medinį vėtrungės maketą su magnetu, jį dažė norimomis spalvomis, kuriose atsispindėjo pačių kūrybiškumas ir nuotaika. Paskui susitikome su Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos filialo muziejininke Monika Žąsytiene, dalyvavome ekskursijoje po Švėkšną. Vėliau apsilankėme Ventės rago ornitologinėje stotyje: mokiniai susipažino su žvirblinėmis paukščių rūšimis, sužinojo, kodėl, kiek ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje, susipažino su jų migracijos ypatumais, biologine įvairove. Paskui Rambyno regioniniame parke gėrėjomės gamta, stebėjome Bitėnų kaimo centre įsikūrusią baltųjų gandrų koloniją.

Kitą dieną – Klaipėdos jūrų muziejus. Aplankėme akvariumą ir muziejaus ekspozicijas, stebėjome delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymus. Tai buvo puiki pažintis su Baltijos jūros gyvūnija.

 

Paskutinę projekto dieną Batakiuose vyko orientacinis žaidimas „Lobio ieškojimas“ ir edukacinė programa Tauragės pilyje: susitikimas su fotografu Juozu Petkevičiumi, atvirlaiškio gamyba stenografijos būdu.

Dalyvaudamas edukacijoje „Atvirlaiškių dirbtuvės“ kiekvienas jos dalyvis susipažino su fotografijos atsiradimo istorija ir galėjo atsispausdinti po atvaizdą su Tauragės miesto istoriniais objektais ir jį išsiųsti draugui į kitą miestą ar valstybę.

Šio projekto stiprybė – įdomios patirtys, veiklos netradicinėje aplinkoje, kelionėse ir renginiuose sutvirtėjusios naujos pažintys, atveriančios duris į ateitį.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Tekstas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.