Priemonių rinkinys mokytojui

Europos Komisijos Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generalinio direktorato pavedimu dalijamės mokytojams skirtų priemonių rinkiniu, kuriame dėmesys skiriamas Europos kultūros paveldui. Priemonių rinkinys, skirtas 2018-iesiems – Europos kultūros paveldo metams, buvo sukurtas kaip pagalbinis pamokų, diskusijų ir edukacinių projektų, apžvelgiančių Europos kultūros paveldą, šaltinis visų disciplinų mokytojams.

 

Priemonių rinkinį paprasta naudoti, jame siūlomos konkrečios idėjos užsiėmimams klasėje ir už jos ribų. Jame mokytojams pateikiami du įdomių pamokų planai: pirmajame plane linksmai pristatoma kultūros paveldo tema, o antrajame mokiniai raginami tyrinėti Europos kultūros paveldą atliekant praktinius projektus. Be to, mokiniams siūloma poromis ar grupėmis pažaisti internetinį žaidimą „Kultūros paveldo detektyvai“.

Priemonių rinkinys teikiamas visomis 24 oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis. Jei turite su priemonių rinkiniu susijusių klausimų ar pastabų, nedvejodami kreipkitės į EYCH pagalbos tarnybą el. paštu eych2018@iservice-europa.eu.

 

Kodėl buvo parengtas šis priemonių rinkinys?

Šia šviečiamąja medžiaga per pateiktas konkrečias idėjas užsiėmimams klasėje ir už mokyklos bendruomenės ribų siūloma jums ir jūsų mokiniams tyrinėti įvairias kultūros paveldo formas savo aplinkoje.

Priemonių rinkiniu raginama apsvarstyti šiuos klausimus: kas yra kultūros paveldas ir kodėl svarbu jį vertinti ir išsaugoti? Kas yra Europos kultūros paveldas ir kodėl juo dalijamės ir su tais, kurie gyvena anapus mūsų valstybės sienų? Ar tinkamai įvertinę ir pripažinę Europos kultūros paveldą galime kurti bendrą ateitį?

 

Kam skirtas šis priemonių rinkinys?

Jis sukurtas norint visų dalykų ar disciplinų mokytojams padėti pristatyti ir aptarti kultūros paveldą klasėje; tikslinė grupė yra 10–15 metų mokiniai. Turinys yra universalus, jį galima naudoti ir po 2018 m.

Atraskite priemonių rinkinį savo kalbahttps://europa.eu/cultural-heritage/toolkits/toolkit-teachers_lt

 

Kas yra priemonių rinkinyje?

Mokytojams paaiškinama, kaip priemonių rinkinį naudoti, supažindinama su visais jo elementais, įskaitant pasiūlymus dėl projektų, pamokų planus ir internetinį žaidimą. Jame patariama, kaip mokinių projektiniais darbais dalytis ir juos skelbti internete, pateikiama naudingų nuorodų ir išteklių.

 

Leiskite savo mokiniams pažaisti Europos kultūros paveldo metų internetinį žaidimą!

Internetinis žaidimas „Kultūros paveldo detektyvai“ turi du sudėtingumo lygius: vienas skirtas 10–12 metų mokiniams, kitas – 13–15 metų mokiniams. Jis padeda susipažinti su Europos kultūros paveldo tema ir gali paskatinti diskusijas apie šio paveldo reikšmę. Žaidimą galima žaisti poromis arba grupėmis, mokytojas gali padėti mokiniams.

Žaisk dabar – https://europa.eu/cultural-heritage/toolkits/culture-heritage-detectives_lt.

 

EYCH pagalbos tarnyba

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.