Pradedama ruošti nauja „Renkuosi mokyti!“ karta: bus ugdomas ir gebėjimas vesti pamokas nuotoliniu būdu

Jau šį rudenį Lietuvos mokytojų gretas papildys vienuoliktoji programos „Renkuosi mokyti!“ karta. Iš 357-ių kandidatų atrinkti 30 dalyvių, kurie šiandien pradėjo ruoštis naujajam karjeros žingsniui. Mėnesį truksianti „Renkuosi mokyti!“ vasaros mokykla“ padės drąsiau žengti pirmuosius žingsnius Lietuvos mokyklose, įgyti reikiamų kompetencijų darbui su vaikais.

„Renkuosi mokyti!“ 11 karta ir renginio svečiai

Dirbant nuotoliniu būdu svarbu nepamiršti kiekvieno vaiko

 

Karantino padiktuotos nuotolinio ugdymo sąlygos tapo iššūkiu visam Lietuvos švietimui. Ne išimtis ir programa „Renkuosi mokyti!“. Šie metai vienuoliktajai kartai bus išties kitokie, nes naujos mokymosi sąlygos reikalauja ir naujų mokytojų kompetencijų, gebėjimo greitai prisitaikyti prie kintančios situacijos.

„Rengiant mokymus naujiesiems dalyviams, teko pakeisti mokymų formatą ir pritaikyti jį nuotolinėms mokymosi sąlygoms. Todėl dalis mokymų vyks gyvai, dalis – virtualiai. Tai taps tarsi praktika mūsų dalyviams, kuriems, dirbant mokyklose, gali tekti prisitaikyti prie įvairių sąlygų. Tai iššūkis ir visai mūsų komandai – ieškome geriausių būdų, kurie padėtų susidoroti su galimais nuotolinio mokymo sunkumais mokyklose,“ – pasakoja programos „Renkuosi mokyti!“ vadovė Agnė Motiejūnė.

 

Programą įgyvendinančio Mokyklų tobulinimo centro steigėjos, švietimo ekspertės dr. Eglės Pranckūnienės teigimu, svarbu ne tik žinoti, kaip tinkamai vesti nuotolinę pamoką, bet ir pamokoje pastebėti kiekvieną vaiką, kuriam reikia dėmesio bei pagalbos. „Stebint mokyklų patirtis per nuotolinio ugdymo mėnesius, išties galima pasidžiaugti kūrybiškumo protrūkiu ir mokytojų bei mokyklų susitelkimu. Tai padėjo, kad pamokos būtų naudingos ir sklandžios. Vis tik norisi paminėti, kad gebėjimas užmegzti ryšį su vaiku ir padėti jam atsiskleisti išlieka ypač svarbus. Tai nėra lengva, ypač kai mokytoją ir vaiką skiria ekranas. Todėl „Renkuosi mokyti!“ skleidžiamos vertybės, skatina atskleisti kiekvieno vaiko mokymosi potencialą, tampa kaip niekada svarbios“.

 

„Renkuosi mokyti!“ – pamatas tvariems švietimo pokyčiams

 

Tikėjimas švietimo pokyčiais į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Prienų r., Šiaulių r., Elektrėnų, Kretingos, Trakų bei Visagino mokyklas atvedė entuziastingus būsimuosius mokytojus. Jie stiprins pradinių klasių, biologijos, istorijos, dailės, teatro, neformaliojo ugdymo, medijų, anglų kalbos, matematikos, vokiečių kalbos ir kūno kultūros mokytojų gretas. „Renkuosi mokyti!“ vienuoliktajai kartai subūrė specialistus baigusius ekonomikos, istorijos, biologijos, menotyros, kūrybinių industrijų, kineziterapijos, veterinarinės medicinos, architektūros ir kitas aukštųjų mokyklų studijas.

 

Dvejus metus dalyviai dirbs mokyklose, ten, su mokyklos bendruomene, prisidės kuriant realius pokyčius – įgyvendins mokyklos pokyčio projektą.

„Renkuosi mokyti!“ dalyviai gali prisidėti prie teigiamų mokyklos pokyčių ne tik tiesiogiai dirbdami su vaikais pamokų metu, bet ir kartu su mokyklos bendruomene įgyvendinami pokyčio projektą. Teisingą kryptį ir pokyčių reikalingumą tam tikroje srityje padės atrasti mūsų tyrėjų komanda, kuri atliks tyrimus ir analizes kiekvienoje, projektą įgyvendinančioje mokykloje“, – pasakoja A. Motiejūnė.

 

Pasibaigus dvejiems programos metams, daugumos dalyvių kelias švietime tikrai nesibaigia. Dar visai neseniai į alumnystę išlydėta devintoji karta, kurią sudarė 22 dalyviai. Iš jų didžioji dalis – beveik 80 proc. – ketina likti mokyti ir toliau prisidėti prie pradėto teigiamų pokyčių kūrimo.

 

„Džiugu, jog programos kuriamas indėlis švietimui – tvarus – tai parodo ir šie skaičiai. Mano manymu, investicija į švietimą ir dirbančius entuziastingus žmones, yra tai, ko šiuo metu Lietuvai labai reikia, o tai, kad pasibaigus programai jų darbai nesibaigia, įrodo tiesioginę šios investicijos naudą“, – sako projekto „Renkuosi mokyti!“ partnerio, Vilniaus prekybos fondo „Dabar“ vadovė Evelina Černienė.

 

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Aleksandra

    Džiaugiamės Deimante Jankūnaite – jaunu, kūrybingu, nuoširdžiu žmogumi. Labai reikia mokyklose tokios geranoriškos išsiliejusios energijos. Sėkmės programos „Renkuosi mokyti” organizatoriams ir dalyviams.