Piemenukų šventė

Ramutė Jaraitienė, Rita Labanauskienė
,
Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokytojos

Lapkričio mėnuo – įdomus ne tik lapų kritimu, vėjo gaudimo akordais, bet ir puikia šv. Martyno diena, dar kitaip piemenėlių vadinama Ganiavos užbaigimo švente.

Lapkričio 14 d. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos 4a, 4b klasių mokiniai ir jų mokytojos pakvietė pirmų, antrų klasių mokinius į respublikinį renginį-popietę „Mes – maži piemenukai“.

Retas šių laikų vaikas yra girdėjęs apie sunkią piemenėlio dalią, ganiavą, jos vargus ir džiaugsmus. Todėl ir šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su piemenėlių gyvenimu, skatinti vaikų norą labiau pažinti mūsų tautos kultūrą, praeitį.

 

Į renginį susirinko komandos iš Kauno rajono ir miesto. Mažieji „piemenukai“ dainavo, šoko, žaidė, inscenizavo, kūrė stebuklingą pasakų avelę. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, grojo gimnazijos pradinukų kapelija. Mokinukai susipažino su piemenėlių muzikos instrumentais.

Renginio pabaigoje visi vaišinosi piemenėlių valgiais. Kiekviena atvykusi komanda atsivežė ir pristatė savo paruoštus patiekalus. O mūsų gimnazijos „piemenukai“ visus svečius pavaišino kiaušiniene, kurią piemenys kepdavo lauke ant laužo iš 12 kiaušinių Baltojo Ožio dieną. Seniau tai buvo didžiausias vaikų, ganiusių gyvulėlius, skanėstas.

Atsisveikinant nebuvo pamirštas nė vienas „piemenukas“, nė vienas komandos narys. Juk ganiavos pabaiga reiškė ir atlygį už tarnystę. Mūsų gimnazijos direktorė Ramutė Latvelienė ir pavaduotoja Renata Baršukaitienė įteikė šaunioms komandoms ir jas ruošusioms mokytojoms padėkos raštus, prisiminimo dovanėles.

Pasibaigus šventei, visų vaikų akutės švytėjo. O mes, mokytojai, džiaugėmės, kad mokinukai dar geriau pažino mūsų senolių gyvenimo būdą ir tradicijas.

Dėkojame mokytojoms, kurios, negailėdamos savo brangaus laiko, paruošė komandas, ugdydamos mokinių pagarbą tautinėms tradicijoms, dar labiau paskatino mažuosius domėtis savo tautos praeitimi.

Manome, kad tokie renginiai mūsų pradinukams labai reikalingi, nes tautinių tradicijų ugdymas – vienas svarbesnių šių laikų mokyklos uždavinių.

 

Filmuką kūrė mokytojas Modestas Kumpikevičius.

Nuoroda čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.