Pedagogų iš Didžiosios Britanijos viešnagė mokykloje

Alina Šimkevičienė
,
Kuršėnų Stasio Anglickio m-klos lietuvių kalbos mokytoja

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lankėsi grupė pedagogų iš Didžiosios Britanijos, Linkolno miesto. Mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja Sandra Petkuvienė, dalyvaudama Lenkijoje vykusiame „eTwinning“ projekto kontaktiniame seminare „Menas ir kultūra“, užmezgė dalykinius kontaktus su britų mokyklų ambasadoriumi Chrisu Williamsu, organizuojančiu mokyklų bendradarbiavimą tarptautiniu lygmeniu. Svečių apsilankymo tikslas – susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, stebėti ir analizuoti pradinių klasių mokinių ugdymą.

Svečių komanda

Didžiosios Britanijos pedagogai buvo išsamiai supažindinti su mokyklos aplinka, čia vykstančiomis veiklomis. Mokiniai anglų kalba pristatė poeto Stasio Anglickio muziejaus eksponatus. Svečiai stebėjo pamokas, vedamas pradinėse klasėse, mokinių ir mokytojų veiklą. Po stebėtų pamokų vyko pedagogų veiklos aptarimas. Pedagogai iš Didžiosios Britanijos pabrėžė, kad Kuršėnų S. Anglickio mokykloje stebėtos pamokos atitinka šiuolaikinius reikalavimus: mokytojai kūrybingai naudojasi informacinėmis technologijomis, įvairiais metodais organizuojama mokinių veikla, pamokose gausu ugdytinių amžių atitinkančių vaizdinių ir metodinių priemonių, jaukūs kabinetai, smalsūs, drąsūs mokiniai, tvarkingos uniformos. Ch. Williamsas bendravo su 8b klasės mokiniais, pristatė jiems Didžiosios Britanijos mokyklų ypatumus, mokinių veiklas, papasakojo apie Linkolno miesto įžymybes. Mokiniams buvo sudaryta puiki galimybė pabendrauti su žmogumi, kalbančiu gimtąja anglų kalba, patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Svečiai mūsų mokyklos pedagogus supažindino su savo šalies švietimo sistemos ypatybėmis, dalijosi gerąja patirtimi. Kuršėnų S. Anglickio mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova džiaugėsi, kad, minint atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, mums teko puiki galimybė palyginti ekonomiškai stiprios, turinčios ilgaamžes nepriklausomybės tradicijas šalies ir Lietuvos švietimo sistemas. Skirtumų daug, bet bendra yra tai, kad mokytojų profesijos atstovai myli vaikus ir jaučia pašaukimą dirbti su jais. Svečiai buvo pakviesti į pradinių klasių mokinių šokių ir dainų koncertą, kuriame turėjo galimybę susipažinti su lietuvių tautiniais drabužiais, šokiais ir dainomis.

Pamokų lankymas

Kuršėnų miesto Amatų centre pedagogams iš Didžiosios Britanijos vyko edukacinis užsiėmimas. Lietuvos 7-asis Puodžių karalius Algimantas Tamašauskas mokė juos iš molio pasidaryti velykinį krepšelį, papasakojo apie puodžių tradicijas Kuršėnuose.

Antrąją viešnagės dieną svečiai aplankė Kryžių kalną. Kadangi jų mokyklos bendruomenė priklauso Linkolno katedrai ir yra religinga, ši Lietuvos vieta juos itin sužavėjo. Per Šiaulių Žaliūkių malūno sodyboje vykusį edukacinį užsiėmimą „Duonos kepimas“ svečiai išsikepė po keletą lietuviškos duonos kepalėlių lauktuvėms.

 

Šiltas ir natūralus bendravimas užsienio kalba, galimybė daugiau sužinoti apie Didžiosios Britanijos švietimo sistemą, išgirsti svečios šalies pedagogų vertinimus – tai išties naudinga, įdomu ir reikalinga visiems Kuršėnų S. Anglickio mokyklos bendruomenės nariams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.