Paskelbus karantiną, programavimo akademijos kursai vaikams ir suaugusiems vykdomi nuotoliniu būdu

Julija Balsė

Lietuvoje paskelbus karantiną, programavimo akademija „CodeAcademy“ ir „CodeAcademy Kids“ suaugusiųjų ir vaikų mokymą tęsia nuotoliniu būdu. Šiuo būdu vykdomi visi akademijos užsiėmimai, kurie iki karantino organizuoti akademijos patalpose. 700 vaikų ir apie 300 suaugusiųjų visoje Lietuvoje jungiasi į nuotolines pamokas neišeidami iš namų.

 

„Stengiamės operatyviai reaguoti į pasikeitusią padėtį“, – sakė „CodeAcademy“ švietimo projektų vadovė Monika Simaškaitė. „Koronavirusas – rimta grėsmė, todėl pirmiausia rūpinamės klientų sveikata ir visos visuomenės saugumu. Paisome karantino apribojimų, nuolat sekame ir klientams perduodame viešai skelbiamą informaciją. Džiaugiamės, kad dėstytojams ir administracijai sutelkus pastangas mums pavyko greitai ir sklandžiai perkelti užsiėmimus į virtualią erdvę.“

Unsplash.com nuotr.

„CodeAcademy“ vykdo kelių pakopų, įvairios trukmės suaugusiųjų mokymą. Kursai apima visą IT specialybių spektrą: nuo programavimo iki dizaino ir skaitmeninės rinkodaros. Lankytojai gali pasirinkti mokymo pobūdį, geriausiai atitinkantį jų žinių lygį ir ateities planus. Siekiant užtikrinti galimybę mokytis kuo platesniam klientų ratui, „CodeAcademy“ su partneriais teikia ir kursų finansavimo paslaugas. Per metus akademiją baigia apie 1000 būsimų IT specialistų.

 

Programavimo pagrindų mokosi ir 700 vaikų, kurių ugdymas organizuojamas „CodeAcademy Kids“ vaikų akademijoje. 5–18 metų moksleivių akademijos tikslas – efektyviai panaudoti šiuolaikinio mokinio prie kompiuterio praleidžiamą laiką. Vaikų mokymo programų kūrėjai analizuoja moksleivių elgesį, interesus, laisvalaikio leidimo būdus, dėl to jų parengta mokomoji medžiaga – vaikams itin įdomi.

 

M. Simaškaitės teigimu, dėl karantino kilusi būtinybė mokytis nuotoliniu būdu taip pat teikia papildomos naudos besimokantiems vaikams ir suaugusiems.

„Mūsų studentai gauna unikalią galimybę patys įsitikinti, kad IT specialisto darbas gali būti dirbamas iš bet kurio pasaulio taško nuotoliniu būdu“, – sakė ji. „Jie tai nuolat girdi užsiėmimuose ir viešojoje erdvėje, bet išbandyti nuotolinį darbą ir komunikaciją pačiam yra visai kas kita. Šiuo požiūriu karantinas ne trikdo, bet papildo mūsų ugdymo procesą naujomis pamokomis. Tai – ypač svarbu vaikams, kuriems teks dirbti ateityje, kai nuotolinis darbas IT sferoje bus dar labiau paplitęs nei dabar“.

M. Simaškaitės nuomone, savimi pasitikintis žvilgsnis į ateitį visada buvo viena iš svarbiausių „CodeAcademy“ vertybių. Dabar ji padeda akademijai ne tik įveikti koronaviruso krizę, bet ir dar sėkmingiau ugdyti studentus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.