Paskaita „Nuotolinio chemijos mokymo(si) pamokos: ką sėkmingai galėtume taikyti ateityje“

Ilona Teresienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras toliau kviečia mokytojus dalintis nuotolinio mokymo patirtimi. Gegužės 20 d. virtualioje aplinkoje įvyko Kauno jėzuitų gimnazijos chemijos mokytojos metodininkės Ritos Janavičienės paskaita „Nuotolinio chemijos mokymo(si) pamokos: ką sėkmingai galėtume taikyti ateityje“.

 

Mokytoja R. Janavičienė pristatė nuotoliniam mokymui(si) naudojamas įvairias mokymo platformas: „Moodle“, „Google“, „Microsoft“ ir kt. Kaip lentos pakaitalą galima naudoti tokias internetines platformas, kaip: „liveboard.online“, „i3hub“, „Google Jamboard“, o taip pat ir dokumentų kamerą. Pranešėja akcentavo, kad naudojantis internetinėmis platformomis, ir po pamokos, mokinys gali peržiūrėti pamokoje aptartą medžiagą.

 

Ji pristatė ir interneto formas, kurios puikiai praverčia tikrinant mokinių žinias. Mokytoja dažniausiai naudoja „Google“ ir „Microsoft“ aplinkas. Ji pastebėjo, kad nustačius konkretų laiką, skirtą atlikti užduotis, nusirašymo tikimybė yra mažesnė.

Lektorės manymu, parengtus testus galima bus efektyviai panaudoti ateityje, kontaktinių pamokų metu, nes prie šių formų mokiniai gali prisijungti naudodamiesi išmaniaisiais telefonais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.