Pasaulinė sniego diena – nuo stebuklų mokslo šalyje iki sveikatiados…

Kristina Kairienė, Aurelija Dirginčienė
,
pradinių klasių mokytojos metodininkės

Sniego diena šiais metais gali būti kasdien – orai tokie, kad mokinukai ir per pertraukas, ir per kūno kultūros pamokas tik ir svajoja dūkti lauke. O štai Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio savaitgalį paskelbė Pasauline sniego diena. Užsiregistruoti šiam renginiui mus, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos narius, paskatino Lietuvos moterų sporto asociacijos (LMSA) viceprezidentė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Asta Mockienė. Mūsų mokykla Sniego dieną nutarė pažymėti sausio 18-ąją. Nors iš vakaro Šiauliuose buvo didelis atlydys, penktadienį gamta padovanojo ne tik saulėtą dieną, bet ir pusnis sniego.

 

Šventė prasidėjo mokyklos kieme, į kurį susirinko žiemiškai apsirengę, gerai nusiteikę 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojai. Vaikai, džiaugsmingai pasveikinę vieni kitus Sniego dienos proga, išskubėjo į mokyklos stadioną. Pradinukai ne tik dalyvavo estafetėse su rogutėmis, bet ir piešė specialiai paruoštais dažais ant sniego. Piešė tai, kas jiems aktualu ir svarbu: Lietuvą, Gedimino pilį, saugaus interneto mėlynąjį meškiuką, gėles, vaikystę ir džiaugsmą. Pradinukai statė ledo skulptūras iš spalvotų užšaldytų ledo gabalų, prieš tai išstudijavę vandens galimą būvį ir atlikę ne vieną bandymą („Nordplus“ ir „eTwinning“ projektas „Stebuklai mokslo šalyje“). Vaikai mielai čiuožė slidėmis, lenktyniavo rogutėmis poromis ir „traukinukais“. Vėliau kieme po pasakiškai apsnigtais medžiais vaišinosi karšta arbata iš termosų, namie keptais sausainiais ar viso grūdo blyneliais, kuriuos išsikepė klasėse – juk visi mūsų pradinukai dalyvauja respublikiniame sveikatinimo projekte „Sveikatiada“ ir priklauso Sveikos gyvensenos mokyklai, todėl supranta veiklų lauke žiemą svarbą. Kaip geriau grūdintis žiemą, vargu ar sugalvosi!

 

Visi mokiniai buvo apdovanoti Sniego dienos dalyvių diplomais. Sniego dienos veiklos buvo tęsiamos ir sausio 28 d. Porą valandų, pabirę po visą mokyklos stadioną, vaikai važinėjosi rogutėmis, ant sniego „tapė“ įvairius paveikslus, statė spalvotas pilis. Kūno kultūros mokytojos Ilona Razumienė ir Lina Sabaliauskienė organizavo 1a ir 1d klasės mokiniams estafetes. Pirmokai su dideliu entuziazmu tempė savo draugus ant rogučių, sparčiai atlikinėjo įvairias užduotis. Varžyboms pasibaigus, mažieji sportininkai buvo apdovanoti sveikuoliškais saldumynais, diplomais. Nors pūtė šiek tiek žvarbokas vėjas, vaikai buvo be galo laimingi, kad gali su bendraamžiais pasiausti sniege ir kartu pajusti žiemos teikiamus malonumus.

LMSA prezidentė Joana Bartaškienė džiaugiasi glaudžiu bendradarbiavimu su mūsų mokykla ir giria „Juventos“ mokytojus, kurie ne tik skatina vaikus domėtis žiemos sporto šakomis, bet ir žiemą veda kūno kultūros pamokas lauke. Pasaulinė sniego diena taps mūsų tradiciniu renginiu ir ateinančiais metais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.