Nauji kultūriniai ir pedagoginės veiklos potyriai su „Nordplus Junior 2019“ projektu Estijoje

Rita Vigelienė, Gražina Žiužnienė
,
Kėdainių l.-d. „Puriena“ mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą

Gruodžio pradžioje keturių šalių (Lietuvos, Latvijos, Grenlandijos ir Estijos) ikimokyklinio ugdymo pedagogai dalyvavo antrajame „Nordplus Junior 2019“ programos projekto „Atraskime praeitį, įkvėpkite ateitį“ partnerių susitikime Vymsio miestelyje, Estijoje. Šiuo vizitu buvo siekiama susipažinti su Estijos kultūrinėmis vertybėmis, tradicijomis, papročiais ir pamatyti, kaip šios žinios perduodamos iš kartos į kartą, kaip ugdomas vaikų tautinis sąmoningumas.

 

Projekto dalyvių laukė intensyvi visos savaitės programa. Jau pirmosiomis vizito dienomis teko stebėti ir dalyvauti gausybėje veiklų ir renginių. Pedagogai lankėsi „Astri“, „Paikseratta“, „Pargi“, „Karulaugų“ ir „Laanelinnų“ darželiuose, kuriuose stebėjo advento šventę, įvairius kalėdinius renginius, klausėsi estų liaudies dainų, žaidė su vaikais liaudies žaidimus, sukosi rateliuose, vaišinosi šviežiai kepta duona. Svečiams įstaigos mokytojos taip pat demonstravo estų tautinius kostiumus, pasakojo apie jų spalvų reikšmę. Projekto partneriai (ikimokyklinio ugdymo mokytojai iš Grenlandijos, Latvijos ir Lietuvos) sekė pasakas vaikams savo gimtąja kalba.

 

Antroje savaitės pusėje buvo surengtos įvairios kultūrinės-edukacinės veiklos. Visi projekto dalyviai lankėsi Vymsio muziejuje po atviru dangumi, kur vyko kalėdinė programa suaugusiesiems ir vaikams, vėliau vyko į jūrų muziejų, kuriame klausėsi gido pasakojimų apie šio krašto istoriją, žmones, tradicijas ir papročius, vakare lankėsi Šv. Nikalojaus bažnyčios muziejuje. Paskutinę dieną svečiai buvo supažindinti su didinga senojo Talino praeitimi.

Šis vizitas buvo labai įdomus ir naudingas – pasidalijimas gerąja patirtimi, bendravimas su užsienio kolegomis, šalies kultūros ir jos puoselėjimo būdų pažinimas, patobulinti kalbiniai įgūdžiai atskleidė naujus kultūrinės ir pedagoginės veiklos potyrius ir galimybes. Plati susitikimo programa suteikė daug žinių apie estų ikimokyklinėse įstaigose organizuojamas kultūrines ir tradicijas puoselėjančias ugdomąsias veiklas, kuriomis projekto partneriai galės pasidalyti su savo ugdytiniais ir kolegomis.

Pavasarį šio projekto dalyviai yra laukiami Lietuvoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.