Nauja patirtis: STEAM ugdymas specialiojo ugdymo mokykloje Rumunijoje

Ausma Šereivienė
,
projekto koordinatorė

Anglų kalbos akronimas STEAM reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką (science, technology, engineering, arts, maths). STEAM ugdymas suprantamas kaip tarpdalykinis, integruotas mokymas(is).

Šiaulių r. Bubių mokykla bei mokyklos partnerės iš Rumunijos, Čekijos, Serbijos bei Turkijos nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio dalyvauja programos „Erasmus+“ projekte „Catch the Date. STEAM“. Projekto tikslas – integruojant STEAM metodą į ugdymo procesą bent 15 proc. pagerinti mokinių matematikos ir gamtos mokslų rezultatus.

 

Vasario 16–22 d. Tirgu Žiu, Rumunijoje vyko projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo šešios Šiaulių r. Bubių mokyklos pedagogės. Susitikimo tema – gamtos mokslų dirbtuvės.

Projekto dalyviai susitiko su Rumunijos specialiojo ugdymo mokyklos Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Târgu-Jiu bendruomene. Svečiai stebėjo mokyklos ugdytinių pasirodymus scenoje, vėliau buvo supažindinti su edukacinėmis erdvėmis, institucijos darbo specifika. STEAM ugdymo taikymas šioje įstaigoje padeda specialiųjų poreikių vaikams geriau pažinti save ir aplinką. Svečiuojantis Rumunijoje vyko susitikimai su Goržo apskrities administracijos bei švietimo skyriaus atstovais. Projekto koordinatorė Rumunijos mokykloje Adela Vladou pristatė valdžios atstovams projekto tikslus, supažindino su planuojamomis veiklomis, projekto partneriais. Susitikimo metu svečiai buvo supažindinti su Rumunijos švietimo sistema, atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus.

 

Ketvirtoji ir penktoji projekto partnerių susitikimo dienos praėjo aktyviai dalyvaujant STEAM veiklose. Kadangi į susitikimą atvyko STEAM ugdymo dalykų pedagogai, visų užsiėmimų metu dalytasi patirtimi, lyginti metodai, naudojami pamokose. Projekto dalyviai taip pat turėjo galimybę susitikti su robotikos komandos nariais, išklausyti pranešimą apie robotikos klubą bei veiklą. Paskutinės susitikimo dienos popietę įvyko pažintis su menų licėjaus ugdytiniais, suteikta galimybė dalyvauti jų generalinėje repeticijoje prieš semestro pabaigos egzaminą.

 

Projekto koordinatorių mokyklose darbo susirinkimų metu aptarti projekto sklaidos įrankiai, numatyta tolimesnė veikla. Susitikimo savaitės metu dalyviai taip pat apsilankė Brašove ir Bukarešte. Susitikime dalyvavę pedagogai gilino anglų kalbos žinias, daug sužinojo apie Rumunijos kultūrą, tradicijas, dalijosi patirtimi, ugdė toleranciją ir pagarbą vaikams, turintiems ypatingų specialiųjų ugdymosi poreikių.

 

Visos projekto veiklos finansuojamos „Erasmus+“ projekto lėšomis. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.