Muzikiniai ritmai ir fantazijos Pagiriuose

Nijolė Čičinskienė, Alvytė Turčinskaitė

Sausio pabaigoje Vilniaus r. Pagirių meno mokykla surengė edukacinę šventę „Improvizuojame šokio ritmu“. Renginys prasidėjo seminaru muzikos ir meno mokyklų mokytojams „Ritmikos žaidimai – naujas požiūris į kasdienybę“, kurį vedė džiazo pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas Dmitrijus Golovanovas. Lektorius atliko programą, sukurtą remiantis asmenine patirtimi ir užsienio aukštųjų mokyklų ritmikos dėstymo programomis, kurios pagrindą sudaro subdivizijų skaičiavimo ir atlikimo lavinimas, sujungtas su kūno koordinacijos pratimais. Tad nuo pirmų akimirkų visi seminaro dalyviai įsitraukė į smagų ir didelio atidumo reikalaujantį ritmikos žaidimą.

 

Po seminaro Pagirių gimnazijoje vyko edukacinis koncertas „Improvizuojame šokio ritmu“. Koncertavo Pagirių meno mokyklos solistai, ansambliai, jaunučių ir jaunių chorai, pučiamųjų instrumentų orkestras ir Nemenčinės muzikos mokyklos atlikėjai. Įvairiais instrumentais muzikuojantys bei dainuojantys solistai ir kolektyvai rengė skirtingų žanrų kūrinius šokio ritmu su integruotais šokių judesiais. Minint kompozitoriaus Algimanto Raudonikio 85-ąsias gimimo metines skambėjo du jo kūriniai valso ir tango ritmu. Šventės vedėjai žiūrovams pateikė ritmines užduotis – reikėjo trepsėti kojomis, ploti, spragsėti pirštais, išreikšti balsu. Skambėjo įvairių šokių ritmai: nuo valso, polkos iki svingo.

 

Vasario pradžioje Pagirių meno mokykloje nuskambėjo mokinių kūrybos konkurso „Muzikinės fantazijos“ garsai. Per renginį dalyviai iš Vilniaus r. Nemenčinės muzikos, Pagirių meno, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklų, Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos atliko savo kūrybos muzikinius kūrinius. Kol buvo sprendžiama dėl konkurso nugalėtojų, jaunieji kompozitoriai publiką linksmino nekonkursiniais kūriniais. Laureatus pasveikino ir diplomus įteikė vertinimo komisijos pirmininkas kompozitorius Donatas Zakaras. Konkurso organizatoriai tikisi kasmet plėsti geografines konkurso ribas ir skatinti mokinius kurti, improvizuoti ir tobulėti.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.