Mokytojai pataria: kaip pasveikinti savo mokytoją

Artėjant spalio 5-ąjai – Tarptautinei mokytojo dienai – tėvų grupėse ir forumuose iškyla klausimas, kaip pasveikinti mokytoją. Tradicijos Lietuvos mokyklose – nuo kuklaus gėlės žiedo iki brangių staigmenų. Įžvalgomis apie mokytojo darbo įvertinimą dalijasi „Šiaurės licėjaus“ komanda.

 

Abipusė pagarba ir bendradarbiavimas, tėvų pageidavimas, kad pas tą pačią mokytoją mokytųsi ir jaunesnysis šeimos vaikas, geras mokinio lankomumas ir pastangos veiklų metu, pelnyti komplimentai („norėčiau pats mokytis jūsų klasėje“, „mano vaikas čia jaučiasi saugus“, „mano vaikas pas jus pražydo“) – brangiausius mokinių šeimų įvertinimus vardija mokytojai. Tarp jaudinančių ir net sugraudinti galinčių staigmenų – vaikų piešiniai ir šeimų laiškai, mokinių iniciatyva papuoštos klasės. Pavyzdžiui, anglų kalbos mokytoją Editą Jankūnienę labai pradžiugina mokinių padėkos už įdomias pamokas, o gamtamokslio ugdymo mokytojas Rokas Bėliakas prisimena, kaip penktadienio proga buvę mokiniai lentoje rašydavo „Mylim biologiją!“. O štai materialios dovanos, ypač finansiškai brangios, anot mokytojų, gali stumti į nejaukią padėtį.

Mokyklos vadovė Justina Garlauskienė sako jaučianti, kad mokytojai labai vertina nuoširdžiai parodytą dėmesį ir visada įsimena taikliai pasakytą mokinio ar tėvų komplimentą, kuris suteikia sparnus: „Iš paatviravimų žinau, kad labiausiai branginamos dovanos – laiškai. Išskirčiau ir vienoje klasėje turimą tradiciją prieš Kalėdas pakviesti mokytoją kartu pavakarieniauti.“

Paklausti apie ypatingus savo mokytojus, „Šiaurės licėjaus“ pedagogai prisimena tuos, kuriuos vertino už išklausymą ir teisingumą, humoro jausmą ir drąsą būti autentišku žmogumi, išmintį ir profesionalumą mokant ne iš vadovėlio. Kaip dabar sveikintų mokytoją jie patys? Mokytojai pirmiausia mini laiškus, vaikų piešinius, gėles, knygas, simbolinį vaisių krepšelį ar kvietimą kartu išgerti puodelį arbatos. Ugdymo vadovė Nomeda Kasperavičienė sako, kad niekada nedovanotų mokytojui dovanų čekio. „Tėvai neįvertina, kaip nejaukiai dėl jo gali jaustis mokytojas. Geriau padovanokite gėlių ir parašykite atsiliepimą apie mokytoją jo vadovui“, – pataria ji.

 

J. Garlauskienė teigia nepritarianti brangių dovanų mokytojams tradicijoms: „Raginu šias tradicijas laužyti ir atsigręžti į mokytoją širdimi, o padėką ir dėmesį parodyti kitais būdais. Tėvams skirtame mokyklos gide kviečiame parašyti padėkos laišką ar apsiriboti gėlės žiedu. Skamba kukliai, bet būtent pagarba ir bendradarbiavimas yra brangiausia dovana, kokią galite padovanoti mokytojui.“

Mokytojo dieną didžioji dalis mokytojų linkę su kolegomis eiti į koncertą, teatrą ar galeriją, susirinkti taurei vyno ir, pavyzdžiui, protmūšiui. „Komandai, kurią vienija Mokytojo misija, tai ypatinga diena“, – sako J. Garlauskienė ir kiekvienam mokytojui linki savo širdyje rasti priežasčių pasirinkimą tapti mokytoju švęsti kasdien.

 

„Šiaurės licėjaus“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.