Mokytojai ir mokiniai tobulinosi tarptautiniame projekte Graikijoje

Žydrė Vancevičienė
,
mokytoja

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos 5–6 klasių mokiniai ir mokytojai dalyvauja „Erasmus+“ projekte „Health Education and Learning“. Mokyklos komanda kovo 3–9 d. turėjo galimybę aplankyti Graikijoje esantį Karpenisio miestelį. Čia 1-ojoje pradinėje mokykloje antrą kartą susitiko projekto bendražygiai iš Turkijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Bulgarijos ir, žinoma, Graikijos.

 

Mus maloniai sutiko Karpenisio miestelio 1-osios pradinės mokyklos bendruomenė: mokytojai, mokiniai, tėvai. Mokyklos direktorius Sideris Motsiolas supažindino su Graikijos švietimo sistema, mokyklos edukacinėmis erdvėmis. Per partnerių susitikimą buvo pristatyti namų darbai, aptartos projekto veiklos.

Mes, mokytojai, dalyvavome tarptautiniame seminare „Dramos metodų taikymas ugdymo procese“. Sužinojome, kaip, taikant šį metodą, galima sėkmingai pasiekti pamokose keliamus tikslus, realizuoti sėkmingą ugdymą, skatinti mokinius išsakyti savo nuomonę, įvairias idėjas, leisti samprotauti, aktyviai įsitraukti į ugdymo procesą. Dalyvaudami kartu su mokiniais įvairiose dirbtuvėse, pamatėme inovatyvių mokymo metodų, kuriuos galėsime pritaikyti savo darbe. Visą savaitę mažame mokyklos kiemelyje aidėjo vaikų juokas, bendruose žaidimuose skambėjo šešios kalbos.

 

Vienos iš dalyvių Milos Mikolaitytės mama pasidalijo mintimis: „Dalyvavimas šiame projekte – puiki galimybė susipažinti su Graikijos kultūra, suprasti anglų kalbos svarbą ir ją lavinti bendraujant su kitų šalių vaikais. Vaikai aktyviai įsitraukė į įdomias veiklas, susirado daug naujų draugų, aplankė žymias vietas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Maisto kelias“, „Mano širdis“, „Arbatžolės“, per kurias gauta įspūdinga vaizdinė informacija ilgam išliks atmintyje. Džiugu ir tai, kad po Lietuvos pristatymo partneriams lietuvių liaudies šokis „Oira oira“ buvo vienas populiariausių šokių vakaro diskotekoje. Graikų svetingumu ir vaišingumu vaikai įsitikino vos tik susipažinę su nuostabiomis šeimomis, kuriose buvo apgyvendinti. Dukros ištartos frazės atvykus į šeimą – „jaučiuosi kaip namuose“ ir „čia nuostabu“ – viską apibūdino. Iki šiol bendraujame, susirašinėjame, dalijamės nuotraukomis su Konstantios Kontomitrou šeima, visada pasiruošę juos priimti Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad dukra po šios išvykos parsivežė dalelę Graikijos savo širdyje.“

 

Neišdildomą įspūdį paliko projekto kultūrinė programa. Per ją aplankėme Atėnų akropolį, kultūros ir meno centrą, Delfų miestą, kuris laikomas archeologiniu paminklu, vienuolyną, esantį kalnuose, Karpenisio kurortinį miestelį.

Per visą susitikimą tobulinome kalbinius įgūdžius, pažinome šalies socialinę ir kultūrinę aplinką, skatinome toleranciją, daug sužinojome apie Graikijos istoriją, mokiniai susirado naujų draugų, o mes, mokytojai, įgijome naujos patirties profesinėje srityje. Susitikimo savaitė netruko prabėgti. Kitas susitikimas vyks gegužės mėnesį Lietuvoje.

 

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komandą sudarė anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Oksana Nečajava, aš, muzikos mokytoja Žydrė Vancevičienė, 5a klasės mokinės Mija Zabotkaitė, Mila Mikalauskaitė, 5d klasės mokiniai Aldas Lukošius ir Martynas Lipnius

Tarptautinis projektas „Health Education and Learning“ finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis, kurias, remiant Europos Komisijai, Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.