Mokykloms šiemet – rekordinis skaičius mokyklinių autobusų

Švietimo ir mokslo ministerija šiemet nupirko rekordinį skaičių mokyklinių autobusų – 157, tai 75 autobusais daugiau nei pernai. Autobusai rudenį bus perduoti 58 savivaldybėms.

 

Nauji autobusiukai skirti vežioti reorganizuotų, likviduotų ir pertvarkytų mokyklų kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km gyvenantiems mokiniams, taip pat priešmokyklinio ugdymo, specialiųjų poreikių turintiems mokiniams.

 

„Siekiame, kad kiekvienam vaikui Lietuvoje būtų prieinamas pats geriausias išsilavinimas, ir šių autobusų įsigijimas leidžia tai daryti. Kiekvienas vaikas Lietuvoje turi saugiai pasiekti mokyklą. Autobusiukai visiems Lietuvos vaikams taip pat atveria galimybes dalyvauti nacionaliniuose konkursuose ir olimpiadose, padeda pažinti savo šalį – dalyvauti ekskursijose ir išvykose. Atsižvelgdami į augantį autobusiukų poreikį, norime pasidžiaugti, kad jų mokyklas kasmet pasiekia vis daugiau. Šiemet jų skaičius yra rekordinis, beveik dvigubai didesnis nei praėjusiais metais“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

 

Visi mokykliniai autobusai turi 19 vietų. Didesniam saugumui užtikrinti visuose autobusuose įrengti Europos Sąjungos standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Iš 157 autobusų 74 atnaujins mokyklinių autobusų parką ir pakeis jau netinkamus naudoti.

Šiemet mokykliniams autobusams pirkti buvo skirta 6,34 mln. eurų ES investicijų lėšų. Jie rudenį savivaldybėms bus perduodami nuosavybės teise.

 

Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 m. inicijavusi mokyklų aprūpinimą mokykliniais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms jau yra nupirkusi per 1000 autobusų.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.