Mokomės ir draugaujame su „eTwinning“

Gabrielė Misevičienė, Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos mokytojos

„eTwinning“ projektinė veikla – tai nauja patirtis, draugystė, kitokios ir mokinių mėgstamos pamokos, galimybė dalyvauti ir kartu veikti skirtingų gebėjimų ir šalių vaikams. Vienas tokių projektų, kuriame dalyvavome mes, Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytoja metodininkė Danguolė Tumėnienė ir mokytoja Gabrielė Misevičienė bei šaunūs mūsų 1e ir 3b klasių mokiniai, yra „Stebuklingoji žiemos šalis“ (angl. „Winter Wonderland“). Projekte dalyvavo Lenkijos, Kroatijos ir Lietuvos mokyklos bei ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Partnerių veiklas jungė vienas bendras tikslas – išmokti dirbti komandoje, susirasti naujų draugų, išmokyti vaikus kūrybinio problemų sprendimo būdų ir daugiau sužinoti apie žiemą.

 

Projektas truko visus tris žiemos mėnesius, bet su juo atsisveikinome tik gegužės 11 d. Lenkijoje, Bialystoko mokykloje, kur vyko projektų partnerių baigiamasis susitikimas. Iš LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vyko jungtinė pirmokų ir trečiokų komanda. Prie mūsų prisijungė lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Rasa Simonavičienė. Susitikome ir Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokinių ir mokytojų komandą. Projekto partneriai iš Lenkijos pasitiko labai svetingai – surengė mokyklos mokinių ir mokytojų pasirodymą. Vėliau duris atvėrė kūrybinės dirbtuvėlės.

 

Čia susidomėję mokiniai iš Lietuvos vykdė veiklas kartu su Lenkijos mokyklų ugdytiniais. Mokiniai pasiskirstė ir dirbo trijose mišriose grupėse. Pirmoji grupė piešė spalvotą kelią mažajam robotukui. Antroje grupėje mokiniai drąsiai save išbandė robotikos srityje – programavo roboto kelią naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais. Trečioji grupė atkodavo piešinį ir tarsi „išaudė“ gražų, margą kilimą. Džiugu, kad į veiklas noriai įsitraukė ir mus lydėjusios mamos Laura, Giedrė ir Kristina. Per veiklas visi bendravome anglų kalba. Nenuobodžiavome ir mes, mokytojos. Dar Lietuvoje paruošėme dalijamąją medžiagą, kurią naudojome kartu su lenkų mokytojomis vesdamos veiklas. Teko ir pavertėjauti. Lenkų mokiniai mus mokė smagios ritminės mankštelės. Po sočių pietų apsilankėme naujame Bialystoko stadione ir jo arenoje.

 

Vėliau dalyvavome smagioje edukacinėje programoje. Mokiniai vėl pasiskirstė į 3 mišrias grupes. Vieni kepė sausainius ir juos dekoravo, kiti atliko kūrybinę užduotį – turėjo pavasarinėmis spalvomis ir pavasario ženklais dekoruoti paveikslą. Treti užduotis atliko su parašiutu. Per edukacinę programą ir mokytojai galėjo pabuvoti mokinių vietoje. Mokytojai užrištomis akimis turėjo atspėti, ką ragauja, ir įvardyti tai anglų kalba, o ką ragauti, parinkdavo mokiniai. Vėliau visi kupini gerų emocijų patraukėme namo.

 

Grįžome ir laimingi, ir turtingi. Neįkainojamas turtas – tai laikas, praleistas su draugais, nauja patirtis, bendravimas, darbas komandoje ir bendri draugiški sprendimai. Projektas „Stebuklingoji žiemos šalis“ baigėsi. Na, o pavasarinės veiklos – tai nutiestas bendras kelias į naujus projektus.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.