Mokiniai tyrinėjo Kristijono Donelaičio ir Ivano Krylovo pasakėčias

Aleksas Bartnikas
,
konferencijos projekto vadovas

Lapkričio 22 d. Kaliningrado kosmonauto Aleksejaus Leonovo bibliotekoje buvo surengta Kaliningrado srities mokinių tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Kristijono Donelaičio pasakėčių sąsajos su Ivano Krylovo kūryba ir jų vertybių aktualumas šiandien“. Renginys skirtas Kristijono Donelaičio pasakėčių rinkinio Karaliaučiuje leidimo 195-osioms metinėms ir žymaus Rusijos pasakėtininko Ivano Krylovo 250-ajam jubiliejui.

 

Konferenciją organizavo Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos mokytojų asociacija drauge su Kaliningrado kosmonauto Aleksejaus Leonovo biblioteka, kurioje saugomas lietuviškos knygos fondas ir vyksta lietuvių kalbos kursai.

Dvidešimt du konferencijos dalyviai, tarp kurių šešiolika Kaliningrado srities mokinių ir šeši Vilniaus lietuvių namų ugdytiniai, pristatė įvairių formų tiriamuosius ir praktinius darbus. Tai buvo referatai, stendiniai pranešimai ir kt. Autoriai pritaikydami kūrinių lyginimo principą nagrinėjo K. Donelaičio ir I. Krylovo pasakėčių menines ypatybes, mąstė apie pasakėčių žanro savitumą ir jo aktualumą.

Neapsieita ir be meninio skaitymo. K. Donelaičio ir I. Krylovo pasakėčias pristatė aktorius Anatolijus Lukinas, Sovetsko (Tilžės) kūrybos centro lietuvių kalbos būrelio lankytojos Eglė Makajeva ir Alina Makužytė, Zelenogradsko (Kranto) vidurinės mokyklos mokinys Aleksandras Rodenko.

Netikėtai buvo pasiūlyta viktorina „Pasakėčių poezijos protas“, kurią laimėjo Černiachovsko pedagoginės kolegijos studentė Viktorija Belkevičiūtė.

 

Konferencijos dalyvius šiltai pasveikino laikinai generalinio konsulo Kaliningrade pareigas einantis Arvydas Miknevičius ir Kaliningrado kosmonauto Aleksejaus Leonovo bibliotekos vedėja Larisa Pšeničnaja.

Ruošdami mokinius nemažai pastangų įdėjo Černiachovsko pedagoginės kolegijos lietuvių kalbos dėstytoja Tatjana Rodenko, Sovetsko kūrybos centro, Kaliningrado 35-ojo licėjaus ir 32-osios gimnazijos, Sovetsko 3-iosios pagrindinės mokyklos ir Dobrovolsko (Pilkalnio) vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai Tatjana Pavlova, Viktorija Kuznecova, Algirdas Karmilavičius, Vita Kovalenko ir Alma Janvariova, vaikų folkloro ansamblio „Rūtelė“ seniūnė Elena Egorova, Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos mokytojos Indrė Šadvilaitė ir Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė.

 

Renginį palaikė ir rėmė LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.