Ministras inicijuoja darbo grupę, spręsiančią mokyklų bibliotekininkų klausimus

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius inicijuoja darbo grupės sudarymą, kad dar per šį mėnesį būtų peržiūrimas mokyklos bibliotekininkų vaidmuo, statusas, jų atliekamos funkcijos, parengta Mokyklų bibliotekų koncepcija. Įsitraukti bus kviečiama Mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija, Kultūros ministerijos, savivaldybių, universitetų atstovai. Šiandien ministras buvo susitikęs su Mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos nariais ir aptarė atlyginimų, profesinio statuso, mokyklų bibliotekų finansavimo, kitas svarbias temas.

 

„Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo strategijos projekte esame numatę, kad mokyklų bibliotekininkų, kaip ir kitų viešojo sektoriaus kultūros ir meno darbuotojų, atlyginimai nuo 2020 m. vidutiniškai būtų didinami 15 proc. Vyriausybė pritarė strategijos projektui, kuris dabar yra pateiktas Seimui, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius. – Turime pasirūpinti, kad mokyklų bibliotekininkai jaustųsi saugūs. Su Kultūros ministerijos vadovais taip pat esame aptarę, kaip būtų galima greičiau, dar iki rudens, atlikti būtinus darbus.“

 

Per susitikimą ministerijoje aptartas ir mokyklos bibliotekininko statuso klausimas. Diskutuota, kad mokyklos bibliotekininkai galėtų tapti informacinių komunikacinių technologijų koordinatoriais mokyklose. Tokia pareigybė priklausytų pedagoginių darbuotojų kategorijai.

 

ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.