Ministras A. Monkevičius susitiko su streikuojančiais mokytojais

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius susitiko su streikuojančiais pedagogais, lankėsi Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žirmūnėliai“ ir Vilniaus karaliaus Mindaugo mokykloje.

Pedagogai kėlė klausimus dėl darbo užmokesčio didinimo, švietimo šakos kolektyvinės sutarties vykdymo.

„Atvažiavau kalbėtis ne apie pažadus, o apie realią padėtį ir išgirsti mokytojų lūkesčius, kas jiems svarbiausia. Biudžetas dar formuojamas, nuolat kalbamės su Finansų ministerija, Premjeru, Seimu, kad tik būtų surasta lėšų įgyvendinti sutarimus, kurie buvo numatyti sutarčių su profesinėmis sąjungomis projektuose. Labai tikiuosi, kad pavyks surinkti reikiamą sumą“, – sakė ministras.

 

Ministras pabrėžė, kad streikas – tai profesinių sąjungų kontrolės priemonė, kaip sekasi įgyvendinti sutarimus, tačiau viliasi, kad tikrojo streiko neprireiks.

Nors pirminiame 2020 m. biudžeto projekte pedagogų atlyginimams numatyta 56 mln. eurų daugiau negu šiemet, to nepakanka visiems mokytojų ir mokslo darbuotojų reikalavimams įgyvendinti, ieškoma daugiau lėšų. Iš jau numatytų 56 mln. eurų skiriama 18,7 mln. eurų pakelti visų pedagogų atlyginimų koeficientams iki maksimalių, 8 mln. eurų – nuo kitų mokslo metų pradžios 15 proc. padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimams, 28,6 mln. eurų – finansuoti daugiau valandų mokytojų etatuose, 1,4 mln. eurų – mokyklų vadovų atlyginimams.

 

Pagal vasarą su švietimo profesinėmis sąjungomis pasiektus sutarimus, kurie iš esmės atitinka Vyriausybės parengtą viešojo sektoriaus atlyginimų kėlimo strategiją, numatyta nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. sulyginti bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų koeficientus, didinti mokytojų pareiginės algos koeficientus 10 proc., nuo 2020 m. sausio 1 d. kasmet 10 proc. kelti dėstytojų ir mokslo darbuotojų darbo užmokestį.

Šiandien 16 val. ministras A. Monkevičius dalyvaus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos rengiamame mokytojų suvažiavime Mokytojų namuose Vilniuje.

 

ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.