Miesto bibliotekoje – susitikimas su poetu Alvydu Šlepiku

Laimutė Šileikienė
,
ŠMSVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Sausio 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos (ŠMSVB) Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko susitikimas su rašytoju, poetu, menininku, scenarijų autoriumi ir aktoriumi Alvydu Šlepiku. Rašytojo ir poeto knyga „Mano tėvas žūsta“ nominuota „Metų knygos rinkimų“ poezijos kategorijoje. Juos jau nuo 2005 m. inicijuoja Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Autorius per susitikimą pristatė savo poezijos rinktinę „Mano tėvas žūsta“, kurioje eilėraščiai surinkti iš anksčiau išleistų poezijos knygų, rinkinių ir antologijos. Taip pat skelbiama naujų eilėraščių. Knyga sudaryta ne pagal chronologiją, bet pagal vidines sąsajas ir būtinybes. Nepaisant to, kad ši knyga – rinktinė, skaityti ją reikėtų kaip rinkinį. Ypač todėl, kad didžioji eilėraščių dauguma buvo pataisyti, dalis – beveik perrašyti.

A. Šlepikas išleido poezijos knygas „Taika tavo kraujui“ (1997), „Tylos artėjantis“ (2003). Kaip bendraautoris skelbė kūrybą antologijoje „Svetimi“ (1994), taip pat slapyvardžiu Svetimi išleistame poezijos rinkinyje „Po 20“ (2014).

 

Autorius per susitikimą pasakojo, kad rašyti eilėraščius pradėjo dar mokykloje Videniškiuose (Molėtų r.). Jį rašyti labai skatino lietuvių kalbos mokytojas, jau anksti pastebėjęs poeto polinkį į literatūrą. A. Šlepikas vaikystėje ir jaunystėje daug skaitė, bet kūryba labiau susidomėjo tada, kai studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur mokėsi dramos aktoriaus meno ir dramos režisūros. Mokėsi pas tokius žinomus asmenis kaip Dalia Tamulevičiūtė ir Rimas Tuminas. Poetas, kaip technikos mokyklos mokinys, dirbo ir šaltkalviu, ir tekintoju. Tik vėliau pradėjo dirbti pagal specialybę. Pirmiausia buvo Vilniaus mažojo teatro, o vėliau ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. Dirbdamas šiuose teatruose A. Šlepikas surežisavo nemažai spektaklių, tarp kurių buvo ir F. Dostojevskio „Juokingo žmogaus sapnas“, ir W. Saroyan „Kalnuose mano širdis“. Dar vėliau A. Šlepikas, gyvenime puoselėdamas kūrėjo kelią, Lietuvos rašytojų sąjungoje tapo savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiuoju ir literatūrinio skyriaus redaktoriumi. 1994 m. debiutavo kurdamas eilėraščius, kurie sugulė rinkinyje „Svetimi“. Vėliau išleido dar dvi poezijos knygas ir novelių rinkinį. Jo kūryba spausdinama „Poezijos pavasario“, „Druskininkų rudens“ ir kituose almanachuose. A. Šlepikas yra ir dainų tekstų autorius, režisierius, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvių PEN centro narys. Iki šiol autorius gyvena ir dirba Vilniuje.

 

Susirinkusiuosius itin domino rašytojo dabartinė veikla, scenarijų rašymas, darbas televizijoje. Autorius skaitė poeziją iš rinkinio „Mano tėvas žūsta“. Skaitytojai liko sužavėti rašytojo skaitomo naujausio apsakymo apie tėvą ir susitikimo pabaigoje norėjo pareikšti padėkas ir užduoti daugybę klausimų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.