„Melsvas aš linelis“

Birutė Kubeldzienė, Zina Nevierienė
,
Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Norėdami paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos- daugiafunkcio centro direktorius Egidijus Tulickas, pavaduotoja ugdymui Rūta Marcinkevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Birutė Kubeldzienė, Zina Nevierienė, Karolina Lenkaitienė, Biruta Kimlerienė ir meninio ugdymo pedagogė Aldona Bekerienė surengėme parodą „Melsvas aš linelis“, kuri vyks iki vasario 12 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos padalinyje.

Vasario 3-iąją paminėdamos Linų dieną su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais surengėme šventinį rytmetį „Melsvas aš linelis“. Į šventę atvyko ugdytinių tėvai, Marijampolės apskrities pedagogai. Vaikai deklamavo eiles apie linus, šoko, dainavo lietuvių liaudies dainas. Per renginį buvo skatinama pažinti savo krašto istoriją, tautos papročius, tradicijas, ugdoma meilė gimtajam kraštui. Tuo galėjome įsitikinti apžiūrėję vaikų darbelių parodą – ugdytiniai savo patirtus jausmus, išgyvenimus perteikė kūryboje. Kūrė, piešė, klijavo iš lino audeklo, sėklų ir t. t.

 

Šventės pabaigoje direktorius E. Tulickas, pavaduotoja ugdymui R. Marcinkevičienė padėkojo už gausų dalyvavimą, kūrybingus ir išradingus vaikų darbus bei nuoširdžias šypsenas. Kiekvienai dalyvavusiai įstaigai įteikė padėkos raštus.

Tikime, kad ši šventė uždegė kiekvieno mūsų širdyse meilę savo papročiams, tradicijoms, Tėvynei. Ne tik per renginius, bet ir užsiėmimus, laisvalaikiu siekiame išsaugoti tradicijas: mename mįsles, pasakojame legendas, sakmes, žaidžiame lietuvių liaudies žaidimus. Džiaugiamės, kad tokie renginiai leidžia nusikelti į senovę, pajusti to laikmečio dvasią, suteikia vaikams galimybę diskutuoti, dalytis patirtais įspūdžiais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.